O smartfóne Google Pixel Fold sa hovorí už niekoľko rokov. Prvé skladacie zariadenie od tohto výrobcu je ale podľa nových informácií Rolanda Quandta skutočne na ceste a na trh sa dostane v priebehu mesiacov. Zariadenie dostane 256 GB základné úložisko a viacero farebných variantov. Téme sa venoval portál The Verge.

Aby sme boli presnejší, prvá skladačka od Google, ktorá sa bude spoliehať na dva samostatné displeje (ktoré budú tvoriť po spojení jeden celok) by mala prísť na trh už v júni 2023. Spoločnosť Google na to intenzívne pracuje so svojim výrobným partnerom na displeje, spoločnosťou Samsung.

Zariadenie samozrejme nebude žiadnym lacným špásom, nakoľko má ísť o vlajkovú loď ponuky. Výrobca si má pýtať za Google Pixel Fold až 1 800 dolárov, čo by mohlo byť v prepočte necelých 1 700 €.

Spoločnosť Google chystá pred júnovým predstavením konferenciu I/O, ktorá sa uskutoční 10. mája 2023. The Verge predpokladá, že práve na nej sa dozvieme bližšie podrobnosti o novom skladacom smartfóne.

Skladací smartfón Google Pixel Fold
Zdroj: OnLeaks

Google Pixel Fold by mal mať 5,79″ displej na zadnej strane a po otvorení by mohol ponúkať až 7,69″ displej podobne, ako menšie tablety.

Podobný dizajn testuje aj Apple 

Skladací iPhone - Dostane dva samostatné displeje.
Zdroj: Macrumors

Nie je žiadnym tajomstvom, že aj spoločnosť Apple pracuje na svojom prvom skladacom smartfóne. Toto zariadenie je v súčasnosti v pokročilom štádiu vývoja a výrobca testuje rôzne technológie, ktoré by sa dali použiť na jeho displeji.

Jedna z patentových prihlášok, ktorá bola zverejnená iba nedávno napríklad hovorí, že telefón by sa mal vedieť v prípade pádu sám zatvoriť, aby eliminoval potencionálne škody na displeji.

V patente však nie je opisovaný tradičný flexibilný displej ale dva samostatné displeje, ktoré po zložení tvoria jeden celok – presne ako pri Google Pixel Fold.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Dávnejšie úniky naznačovali, že Apple nechce používať klasickú technológiu flexibilného displeja tak, ako to robí napríklad Samsung, pretože ju nepovažuje za dostatočne spoľahlivú a odolnú voči každodenným nástrahám.

A hoci išiel vývoj v tejto oblasti dopredu, ešte stále nemôžeme hovoriť o skladacích displejoch ako o „dokonalých“. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o nich myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -