Hovorí sa, že keď už raz spoločnosť Apple predstaví svoj skladací iPhone, tak pôjde o dokonalé riešenie. Najnovšie patentové prihlášky, ktoré zverejnil portál Appleinsider naznačujú, že zariadenie by sa mohlo vedieť samé zložiť v situácii, keď deteguje pád. Týmto spôsobom by mohlo minimalizovať poškodenie.

Nový nápad spoločnosti by mohlo v praxi zvýšiť ochranu zariadenia prostredníctvom senzoru vertikálneho zrýchlenia. Akonáhle by zaznamenal, že sa skladací iPhone rúti k zemi, automaticky by ho mohol čiastočne zavrieť alebo zasunúť (ak by bol displej rolovací), vďaka čomu by zabránil prasknutiu alebo rozbitiu krehkých komponentov.

Celý proces môže zahŕňať aktiváciu špeciálneho uvoľňovacieho mechanizmu, ktorý by sa nachádzal v kĺbovom spojení medzi jedným a druhým displejom. Rovnako by mohlo byť k dispozícii aj špeciálne elektronické zariadenie, ktoré by displeju pomohlo uzavrieť sa, ak zrýchlenie zariadenia (padajúceho na zem) prekročí dopredu stanovené hodnoty.

skladací iPhone patent
Zdroj: Apple

Dnešný únik zároveň odhaľuje, že prvý skladací iPhone by nemusel byť zostavený z jedného flexibilného displeja ale dvoch obrazoviek, čo by malo byť síce odolnejšie ale zároveň vizuálne menej atraktívne riešenie.

Firma tiež zdôrazňuje, že dodatočné sklopenie zariadenia do uhlu menšieho ako 180 – stupňov by mohlo poskytnúť zvýšenú ochranu, pretože zariadenie by nenarazilo na okraje samotného displeja ale na vonkajšie okraje, kde sa nenachádzajú tak krehké komponenty.

Nikdy nepôjde o 100 % riešenie 

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Aj keď sa táto inovácia na papieri javí ako vcelku dobrý nápad, nebudeme si klamať, že pravdepodobne nikdy nepôjde o 100 % riešenie, ktoré vám zaručí, že sa vaše zariadenie po páde na tvrdý podklad nepoškodí.

Problém je napríklad v tom, ako rýchlo dokáže váš telefón zaznamenať, že práve padá na zem. Aj keď bude mať presné senzory, stále sa tu bude objavovať určité oneskorenie, ktoré spôsobí, že sa vaše zariadenie pravdepodobne nikdy nestihne zavrieť do požadovaného tvaru.

skladací iPhone patent
Zdroj: Apple

Na druhej strane vám to ale môže pomôcť v tom, aby ste rovno nemierili do servisu. S drobnými oderkami na hranách sa totiž dá žiť no s rozbitým alebo prasknutým displejom je to oveľa horšie.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Pod novú patentovú prihlášku sa podpísali dvaja inžinieri spoločnosti Apple Hoon Sik Kim a Michael B. Wittenberg. Obaja už v minulosti pracovali na patentoch, ktoré súvisia so skladacím displejom.

Dokonca stoja za ozubeným pántom, ktorý by v takomto iPhone mohol byť umiestnený. Napíšte nám do komentára, čo si o tomto nápade myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Slovenská pošta aktualizovala aplikáciu pre iOS a Android. Toto sú dôležité novinky, ktoré teraz ponúka

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -