Spoločnosť Apple si v priebehu roka zaregistruje stovky patentov, z ktorých niektoré použije v praxi a iné si odloží do zásoby pre prípad, že by ich potrebovala v budúcnosti. Tentokrát sa firme podarilo „jednorázovo“ podať 51 patentových prihlášok, z ktorých sme vybrali tri najzaujímavejšie.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

- Reklama -

Patrí sem napríklad elektronika pokrytá látkou, ktorou sa v súčasnosti zaoberajú viaceré technologické spoločnosti (do väčšej miery najmä Google). Tento materiál by mohol obsahovať elektromagnety a vďaka piezoelektrickým senzorom spolupracovať s inými výrobkami, pričom by poskytoval aj hmatovú spätnú väzbu.

Apple túto technológiou popisuje v súvislosti s príslušenstvom pre iPad, HomePod a iMac. Taktiež sa tu spomínajú aj produkty, ktoré táto firma zatiaľ nevyrába, ako je napríklad prsteň, sedadlo v automobile, nabíjacie podložky či dokonca rukavice.

iPhone, ktorý môže detegovať prítomnosť plynu a návrat AirPower

Ďalším zo zaujímavých patentov je ten, ktorý popisuje nové senzory pre iPhone. Jeden z nich by mal byť schopný detegovať prítomnosť unikajúceho plynu a včas o tom varovať majiteľa zariadenia.

Dokonca by mala technológia zvládať rozpoznávať aj rôzne druhy plynov, ako je napríklad oxid uhličitý, ozón či mnohé prchavé látky.

A aby toho nebolo málo, nové patenty tiež potvrdzujú nedávne tvrdenia agentúry Bloomberg, v ktorých sa uvádzalo, že Apple to s vývojom bezdrôtovej nabíjačky AirPower predsa len nevzdalo.

V súčasnosti vraj tvrdo pracuje na produkte, ktorý bude do vysokej miery podobný tomu, čo sme mohli vidieť v roku 2017 po boku iPhonu X – AirPower sa napriek predstaveniu nikdy nedostala do predaja, pretože mala problémy s vývojom.

V roku 2021 však Apple skúma možnosti nabíjacej podložky s pulzno-šírkovou moduláciou, ktorá by sa mala postarať o reguláciu napätia a zároveň by mohlo ísť o účinný spôsob, ako zamedziť prehrievaniu zariadenia.

Sme veľmi zvedaví na to, či niektorý z týchto patentov aj uvidíme v praxi. Čo si o tom myslíte vy? 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.