Spoločnosť Apple si v priebehu roka zaregistruje stovky patentov, z ktorých niektoré použije v praxi a iné si odloží do zásoby pre prípad, že by ich potrebovala v budúcnosti. Tentokrát sa firme podarilo „jednorázovo“ podať 51 patentových prihlášok, z ktorých sme vybrali tri najzaujímavejšie.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Patrí sem napríklad elektronika pokrytá látkou, ktorou sa v súčasnosti zaoberajú viaceré technologické spoločnosti (do väčšej miery najmä Google). Tento materiál by mohol obsahovať elektromagnety a vďaka piezoelektrickým senzorom spolupracovať s inými výrobkami, pričom by poskytoval aj hmatovú spätnú väzbu.

Apple túto technológiou popisuje v súvislosti s príslušenstvom pre iPad, HomePod a iMac. Taktiež sa tu spomínajú aj produkty, ktoré táto firma zatiaľ nevyrába, ako je napríklad prsteň, sedadlo v automobile, nabíjacie podložky či dokonca rukavice.

iPhone, ktorý môže detegovať prítomnosť plynu a návrat AirPower

Ďalším zo zaujímavých patentov je ten, ktorý popisuje nové senzory pre iPhone. Jeden z nich by mal byť schopný detegovať prítomnosť unikajúceho plynu a včas o tom varovať majiteľa zariadenia.

Dokonca by mala technológia zvládať rozpoznávať aj rôzne druhy plynov, ako je napríklad oxid uhličitý, ozón či mnohé prchavé látky.

Prečítajte si tiež  Nočná mora pre Apple: Po desiatich rokoch muselo zastaviť výrobu iPhonu. Stáť to bude miliardy!

A aby toho nebolo málo, nové patenty tiež potvrdzujú nedávne tvrdenia agentúry Bloomberg, v ktorých sa uvádzalo, že Apple to s vývojom bezdrôtovej nabíjačky AirPower predsa len nevzdalo.

V súčasnosti vraj tvrdo pracuje na produkte, ktorý bude do vysokej miery podobný tomu, čo sme mohli vidieť v roku 2017 po boku iPhonu X – AirPower sa napriek predstaveniu nikdy nedostala do predaja, pretože mala problémy s vývojom.

V roku 2021 však Apple skúma možnosti nabíjacej podložky s pulzno-šírkovou moduláciou, ktorá by sa mala postarať o reguláciu napätia a zároveň by mohlo ísť o účinný spôsob, ako zamedziť prehrievaniu zariadenia.

Sme veľmi zvedaví na to, či niektorý z týchto patentov aj uvidíme v praxi. Čo si o tom myslíte vy? 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.