V Cupertine si uvedomujú, že zariadenia ako iPhone alebo iPad sú vo svete čoraz populárnejšie. Ľudia ich využívajú aj na zábavu, o čom svedčí príchod hernej služby Apple Arcade. Leaker @L0vetodream, ktorý sa postaral aj o informáciu s Touch ID v displeji nového iPadu Air tvrdí, že v Cupertine chystajú nový herný ovládač.

Herný ovládač od Apple? Už čoskoro zrejme realita.

Podľa najnovších únikov od zdroja blízkemu spoločnosti Apple sa dozvedáme, že inžinieri a dizajnéri pracujú na zaujímavom príslušenstve, na ktoré sme zvyknutí predovšetkým pri konzolách alebo počítačoch. Novinkou by mal byť herný ovládač, ktorý môže súvisieť s platformou Apple Arcade. Používateľ tak bude môcť hrať hry omnoho pohodlnejšie, ako doteraz.

- Reklama -

Žiaľ, autor úniku neprezradil ďalšie detaily, nakoľko momentálne nie sú známe. Nám však takýto produkt v portfóliu Apple dáva zmysel hneď z dvoch dôvodov. V prvom rade je to použiteľnosť pri Apple TV. Netvrdíme, že ide o hernú konzolu, no z ostatných produktov jablkovej spoločnosti sa ku nej približuje asi najlepšie.

Hry môžete hrať pomocou klasického ovládača alebo iPhonu (druhá možnosť je pohodlnejšia). Problémom však ostáva, že takýmto spôsobom nikdy nebudete mať 100% zážitok (z jednoduchšieho titulu), ako keď sa hráte napríklad na PlayStatione alebo Xboxe.

To isté platí v podstate aj v prípade, že sa hráte na vašom iPhone alebo iPade. Prstami si zakrývate značnú časť obrazovky a tak nie je pôžitok úplne plnohodnotný. Pokiaľ by ste ale mali pripojený napríklad Bluetooth ovládač, všetko by bolo oveľa lepšie. Niečo podobné už predávajú aj výrobcovia tretích strán a pre Apple je to evidentne lukratívny biznis. Uvidíme či je tento únik pravdivý a tiež to, či sa informácia niekedy naplní. Takýto ovládač by sa ale určite hodil, no je to len prvotná informácia, ktorá sa môže zmeniť. Počkajme si na ďalšie úniky…

Herný ovládač od Apple? Už čoskoro zrejme realita.
Herný ovládač od Apple? Už čoskoro zrejme realita.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.