Doba, v ktorej boli hardvérové úpravy Apple zariadení extrémne náročné je zdá sa dávno za nami. Čoraz častejšie vidíme šikovných inžinierov, ako si vytvárajú svoje vlastné prevedenia Apple produktov. Veď nie je to tak dávno, čo sme vám ukázali prvý funkčný skladací iPhone s operačným systémom iOS. Dnes tu ale máme niečo, čo je skoro rovnako špeciálne. Dámy a páni, zoznámte sa s prvým iPhonom, ktorý má Lightning aj USB-C port.

V dnešnom prípade bol použitý, ako základ iPhone 12 mini, ktorý spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2020 a na Slovensku ho kúpite za vynikajúcu cenu, len 566 €. O pomerne šialenú úpravu sa postaral ázijsky YouTube kanál, ktorému nerobilo problém zarezať do šasi zariadenia, aby doň vtesnal ďalší nabíjací konektor.

Celé to vyzerá absolútne príšerne a rovnako to pravdepodobne uberá na funkčnosti reproduktorov, ktoré museli byť pre obmedzený priestor vo vnútri zariadenia upravené. Na druhej strane ale musíme skonštatovať, že úsilie autora nevyšlo nazmar, pretože druhý USB-C konektor funguje úplne rovnako, ako prvý Lightning a to aj bez softvérových úprav. Pri tak uzavretej platforme, akou je iOS, je to skoro zázrak.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Ak sa teraz pýtate, na čo je to vlastne dobré, odpoveď je úplne jednoduchá – vôbec na nič. Aspoň nám to ale demonštruje, čo všetko dnes dokážu šikovnejší inžinieri s bežnými pracovnými nástrojmi. Video taktiež čiastočne naznačuje, o koľko môže byť väčší USB-C konektor v porovnaní s Lightningom, ktorý v roku 2023 prinesie po prvýkrát iPhone 15.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Apple bude musieť urobiť obrovskú zmenu z dôvodu nových pravidiel a zákonov EÚ, ktoré sa však zatiaľ javia ako nezmyselné. Jednotný nabíjací konektor USB-C by nemal byť len pohodlnejší na používanie s rôznymi nabíjačkami od iných výrobcov, ale taktiež ekologickejší. Až čas však ukáže, či mala Európska únia pravdu. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kde je iPhone najlacnejší a kde naopak najdrahší?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -