Začína sa leto a s ním spojené vysoké teploty či už v interiéri alebo exteriéri. Len veľmi málo ľudí si uvedomuje, že horúco nerobí ich mobilným zariadeniam vôbec dobre a má veľmi negatívny vplyv na životnosť akumulátorov či niektorých ďalších komponentov.

Aj preto si treba dávať v nasledujúcich mesiacov špeciálne pozor na to, ako používate svoj iPhone, prípadne akýkoľvek iný smartfón od konkurenčného výrobcu. V tomto článku vám ukážeme sedem užitočných tipov, ktorých by ste sa mali v nasledujúcom období držať. Tak poďme na to.

Problémy s iPhonom spôsobené teplom ❌

Je relatívne bežné, že sa iPhone v lete prehreje a dobré je hneď doplniť, že to nemáva trvalé následky. Pokiaľ sa teplota zariadenia zvýši nad tolerovateľné maximum, jednoducho prejde do režimu „ochladenia“, na čo používateľa upozorní krátkou informáciou na displeji.

Horúce leto môže zničiť tvoj iPhone. Tu je 7 tipov, ako tomu predísť
S takýmto textom ste sa už možno stretli. iPhone ho ukáže vtedy, keď mu je moc „teplo“.

Ak je ale zariadenie dlhodobo vystavované extrémnym teplotám, môže sa stať, že skončí s poškodením, ktoré bude treba už fyzicky opraviť. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude týkať batérie, no postihnúť môže aj displej alebo iné komponenty.

Samotné Apple upozorňuje používateľov, že príliš nízke alebo vysoké teploty môžu vplývať na zmenu správania iPhonu. V ideálnom prípade by ste ho mali používať medzi 0 °C a 35 °C a pokiaľ je to možné, udržiavajte ho v tieni.

Batéria to môže vzdať ako prvá ?

Ak svoj iPhone budete pravidelne vystavovať vplyvom prílišného tepla, v prípade lítium-iónových batérií sa stretnete napríklad s odparovaním vnútornej kvapaliny, poškodením súčastí napätia alebo chemických reakcií vo vnútornej štruktúre akumulátora.

Horúce leto môže zničiť tvoj iPhone. Tu je 7 tipov, ako tomu predísť
Ak to preženiete na slnku a iPhone na ňom bude pravidelne počas leta, môže sa stať, že vám úplne odíde batéria.

Samotná technológia lítium-iónovej batérie je vo všeobecnosti bezpečná. Existujú ale ojedinelé prípady, kedy vplyvom prehriatia začala horieť, či dokonca explodovala. Je samozrejme nepravdepodobné, že by sa to mohlo stať aj vám, no vždy treba byť opatrní.

7 tipov, ako predísť problémom s prehrievaním iPhonu

  1. Nenechávajte svoj iPhone na priamom slnku. Aj v relatívne chladných dňoch môže priame slnečné svetlo ovplyvniť vnútornú teplotu zariadenia. Dávajte si teda pozor, kam ho položíte a na ako dlho je vystavované priamemu slnečnému žiareniu.
  2. Nenechávajte iPhone v aute počas horúcich letných dní. Všetci vieme, ako sa môžu uzavreté autá v letných dňoch prehrievať. Behom niekoľkých minút sa v nich bez zapnutej klimatizácie alebo otvorených okien nedá ani dýchať. Verte alebo nie, poškodiť to môže aj smartfón.
  3. Pozor na vrecká či obaly. Uzavreté priestory, napríklad vrecká, môžu znemožniť vášmu iPhonu, aby sa ochladil. Rozumné je tiež odstrániť umelohmotný alebo silikónový obal, pokiaľ sa teplota dostane nad nekomfortné maximum.
  4. Zvážte náročné aplikácie. Aplikácie ako editory videa alebo graficky náročné hry môžu spôsobiť, že sa váš iPhone rýchlo prehreje. To by mohlo predstavovať problém ak už je v horúcom prostredí. Pokiaľ nemusíte, tieto apky radšej používajte inokedy.
  5. Preferujte Wi-Fi a režim Lietadlo. Vaše zariadenie sa výrazne zahreje, ak sa pri pripojení na internet spolieha na mobilné dáta. Podobný efekt môže mať aj GPS a používanie apiek na pozadí. Lepšou voľbou je aktivácia Wi-Fi a ak ste niekde na dovolenke a nechcete sa nechať rušiť na pláži, možno aj režim v Lietadlo. Okrem iného si predĺžite výdrž na jedno nabitie.
  6. Ak sa zobrazí upozornenie na vysokú teplotu, doprajte iPhonu oddych. Váš iPhone automaticky prejde do režimu „ochladenia“, ak je príliš horúci. Upozorní vás na to informácia na displeji. V takejto situácii ho určite nepoužívajte a taktiež nenabíjajte. Jediné čo potrebuje je tieň a izbová teplota.
  7. Nedávajte horúci iPhone do mrazničky. Aj keď sa to môže zdať na prvé počutie ako celkom dobrý nápad, v skutočnosti je dosť hlúpy. Pokiaľ vložíte svoj rozhorúčený iPhone priamo do ľadovej mrazničky, môže to mať fatálny vplyv na zdravie batérie. Rýchle teplotné zmeny sú rovnakým extrémom ako dlhodobé vystavovanie zariadenia príliš vysokým alebo nízkym teplotám.
Prečítajte si tiež  Apple už testuje iPhone s USB-C. Vieme, v ktorom roku dorazí!

Pokiaľ máte aj vy svoje typy, ako predísť prehrievaniu zariadenia v letných mesiacoch, pokojne sa s nimi podeľte v komentároch pod týmto textom. Ak budú vecné a zaujímavé, radi ich sem neskôr doplníme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -