Spoločnosť Huawei patrila v minulosti medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete. Dokonca sa v jednom čase na krátku chvíľu dostala aj na prvé miesto. Všetko sa to ale zmenilo v máji 2019, kedy bol Huawei v USA zaradený na zoznam sankcionovaných firiem. Predaj jeho produktov a služieb sa kvôli tomu v krajine v podstate úplne zastavil.

Čínskej technologickej firme to pochopiteľne zásadne skomplikovalo podnikanie a v posledných troch rokoch bola kvôli obmedzeniam v takzvanom krízovom režime. Huawei sa po celý čas snažilo nájsť cestu, ako zastaviť pokles ziskov, alebo obísť kruté sankcie. A aj keď to nebolo jednoduché, zdá sa, že spoločnosti podarilo nájsť riešenie.

S touto informáciou prišla ako prvá agentúra Reuters, podľa ktorej sa čínske Huawei spojilo s inou čínskou spoločnosťou Semiconductor Manufacturing International Co (SMIC) s cieľom zahájiť produkciu 5G čipov.

Práve týmto trikom by Huawei mohlo obísť americké sankcie, ktoré mu spôsobili obrovské problémy. Následne by sa 5G smartfóny výrobcu mohli dostať späť na USA trh, pričom by nemali predstavovať bezpečnostnú hrozbu.

Dokáže sa dostať Huawei späť na výslnie v USA a poraziť Apple či Samsung? 

huawei Mate 50 Pro vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Vinnie (snímka obrazovky)

Ako sme napísali v úvode, spoločnosť Huawei kedysi patrila medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete. Dnes je ale situácia iná a na týchto pozíciách sa držia spoločnosti Apple a Samsung. Dokáže teda Huwei zosadiť spoločnosť Apple alebo Samsung z trónu a opäť sa dostať na výslnie? Len veľmi teoreticky.

Ako totiž ku tejto téme dopĺňa portál Sammobile, aj keď by sa spoločnosti podarilo obísť sankcie a začať predávať 5G smartfóny na americkom trhu, Číňania môžu rýchlo naraziť na maximálne produkčné kapacity externých firiem. Tie by vraj mali byť schopné vyrobiť „len“ 14 miliónov kusov 5G čipov ročne.

Len pre porovnanie, Huawei v roku 2019 predal 240 miliónov kusov zariadení po celom svete čo je až 17-krát viac. Rovnako sa špekuluje nad tým, že 5G čipy vyrobené týmto spôsobom môžu byť oveľa drahšie, čo sa negatívne odzrkadli aj v cene výsledných smartfónov. A to určite nikto nechce.

Bez služieb Google to bude mať Huawei extrémne ťažké 

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj: YouTube / GSM Arena (snímka obrazovky)

V neposlednom rade netreba zabúdať na fakt, že americké zákony v podstate vyšachovali spoločnosť Huawei od možnosti využívať služby spoločnosti Google a jej obchodu Play.

Inými slovami, telefóny by sa do predaja síce vrátili, no po softvérovej stránke by neboli pre väčšinu Američanov tou najlákavejšou voľbou.

Prečítajte si tiež  AirTag kúpite v zľave za fantastickú cenu. Ak ste pravým Apple fanúšikom, nemal by vám chýbať
Reklama

Uvidíme teda, ako sa bude celá táto situácia vyvíjať a či sa Huawei skutočne podarí naštartovať svoje pôsobenie v USA. Isté ale je, že to minimálne v prvých rokoch bude mať extrémne ťažké!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -