iOS 13.5.1 je tu s nami iba 24 hodín a za túto krátku dobu sa podarilo urobiť hneď niekoľko testov, ktoré ukazujú, ako si vedie v porovnaní s predchodcom (iOS 13.5). Žiaľ, čo sa týka rýchlosti, tak tu si podľa nášho názoru mierne pohoršil…

iOS 13.5.1 vs. iOS 13.5

O najnovšie porovnanie sa v rekordne krátkom čase postaral youtube kanál iAppleBytes. Ten už pravidelne testuje nové operačné systémy so svojimi predchodcami. V tomto prípade to bol iOS 13.5.1 vs. iOS 13.5. Je dobre tiež vedieť, že autori videí sa nezameriavali na najnovšie modely, pri ktorých je najvyšší predpoklad, že všetko bude fungovať správne, ale práve na tie staršie, ktoré majú problémy.

reklama

V teste teda môžeme vidieť iPhone SE (2016), iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8 a iPhone XR. Niektoré z nich majú viac ako 4 či 5 rokov a ak ste si mysleli, že chyby, ktoré spôsobil iOS 13.5 vyrieši „malý“ nástupca 13.5.1, tak ste na omyle. Len pár hodín po uvedení aktuálnej verzie sa zistilo, že nový update skôr zakazuje Jailbreak, ako opravuje nedostatky, ktorými trpia používatelia po celom svete.

Na následujúcom videu sa môžete pozrieť, že pri otváraní aplikácii je (podľa nášho sledovania) na tom staršia verzia o niečo lepšie ako nástupca. Takto by to ale nemalo byť. Apple to v prípade iOS 13 trochu „fláka“ a kazí si tým renomé „kvalitných mobilných operačných systémov“.

Všetko by mal našťastie napraviť iOS 14, ktorý firma od základov prepracovala a tetuje ho úplne iným spôsobom. Dostupný bude na všetky vyššie uvedené modely, čo by mohlo používateľom „zahojiť“ rany po ťažkom roku s iOS 13. Dúfajme, že sa to podarí…

Prečítajte si tiež  Apple vydalo okrem iOS 14.7.1 aj iPadOS 14.7.1. Prečo by ste si ho mali hneď nainštalovať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.