Nie je to tak dávno, keď sme vám oznámili, že vývojári nástroja „Unc0ver“ predstavili verziu 5.0.0, pomocou ktorej bolo možné nainštalovať Jailbreak na iOS 13.5 v prípade akéhokoľvek zariadenia. Apple sa rozhodlo urýchlene konať. iOS 13.5.1, ktorý vyšiel včera večer „odomknutie“ iPhonu opäť blokuje.

Apple pomocou iOS 13.5.1 zastavilo Jailbreak.

V popise nového updatu ste si mohli prečítať, že Apple urobilo veľké zmeny v oblasti zabezpečenia operačného systému. Popravde nás ani nenapadlo, že to bola vlastne priama reakcia na Jailbreak. Jablková spoločnosť totiž podobnú frázu využíva pri každej jedenej aktualizácii softvéru, nakoľko sa vždy nájde nejaký problém (či už väčší alebo menší) so zabezpečením, ktorý treba opraviť.

Pokiaľ ste fanúšikom čistého systému a Jailbreak vás bavil 10. rokov dozadu, táto správa vás pravdepodobne nijako neovplyvní. Ak však chcete mať svoj iPhone „odomknutý“ a zároveň si naň inštalovať vlastné témy, prispôsobovať si nastavenia atď…, nemali by ste prechádzať na iOS 13.5.1, nakoľko to už potom nebude možné a nikto nevie, kedy Unc0ver nájde ďalšiu cestu „dnu“.

podlahy konfigurátor
reklama

Dúfame, že Apple v update opravilo aj iné chyby a nie len problémy so zabezpečením. Používatelia sa pri iOS 13.5 vo veľkom sťažovali na rýchlejšie sa vybijajúcu batériu, zamŕzanie a padanie aplikácii (či dokonca samotného systému) a občasné prehrievanie niektorých zariadení (predovšetkým tých novších, s procesorom Apple A13 Bionic). Do komentára nám napíšte, aké zmeny ste pocítili vy. U nás v redakcii sa správa aktualizácia na 4 odlišných iPhonoch rovnako ako pred tým…

https://svetapple.sk/novinky/dnes-vysiel-jailbreak-pre-ios-13-5-nainstalujete-ho-pomocou-nastroja-unc0ver-5-0-0/
Apple pomocou iOS 13.5.1 zastavilo Jailbreak.
Prečítajte si tiež  iPhone 8 Plus má vraj najlepší fotoaparát súčasnosti!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.