Aj keď boli pôvodné popisy ku novým verziám operačných systémov len veľmi stručné, Apple v dodatočných dokumentoch informovalo vývojárov a používateľov o všetkom, čo za posledný týždeň opravilo.

Ako sa ukazuje, do vášho iPhonu, iPadu či Macu bolo možné nahrať škodlivý webový obsah, ktorý vedel spustiť ľubovolný kód. Apple priznáva, že táto chyba mohla byť aktívne zneužívaná pri ktoromkoľvek používateľovi.

- Reklama -

Nové aktualizácie

Všetko sa už podarilo vyriešiť pomocou aktualizácií iOS 14.5.1, iPadOS 14.5.1, watchOS 7.4.1 a macOS Big Sur 11.3.1, ktoré sa uvedenému problému podrobne venujú.

Apple tvrdí, že pokiaľ by ste používali doterajšie verzie systémov, mohlo by sa stať, že by vám škodlivý vírus narušil, respektíve poškodil operačnú pamäť.

V systémoch sa taktiež objavila ešte jedna chyba, ktorá sa týkala podobného potencionálne škodlivého webového obsahu. Technologický gigant sa s ňou vysporiadal prostredníctvom vylepšenej validácie vstupu.

Pokiaľ vlastníte starý iPhone alebo iPad, Apple myslelo aj na vás. Spoločnosť vydala iOS 12.5.3, ktorý vylepšil prácu s operačnou pamäťou a taktiež sa venuje odstráneniu vyššie uvedených chýb. Pokiaľ ste si teda iOS 14.5.1 alebo macOS Big Sur 11.3.1 nenainštalovali, rýchlo to zmeňte. Je to kvôli bezpečnosti.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.