Jedna z najočakávanejších zmien vrámci iOS 14 je určite implementácia widgetov na domovskú plochu obrazovky. Jedni sú za, druhí zase proti, pretože im to pripomína Andorid. Dnes sa môžete pozrieť na fantastické video, ktoré vám ukáže, ako by to mohlo vyzerať a fungovať v praxi.

Widgety v iOS 14. Pozrite sa ako by to mohlo vyzerať.

O operačnom systéme iOS 14 vieme relatívne veľa. Za všetko môže rozsiahly únik, ktorý pochádza ešte z konca minulého roka. To ako sa ku nemu hackeri dostali si môžete prečítať v tomto článku. Späť však k téme. Jedna z najhlavnejších vecí, o ktorej sa v súvislosti s veľkou aktualizáciou iOS hovorí sú widgety na domovskej ploche. Apple by sa po 13. rokoch mohlo rozhodnúť, že úplne zmení koncepciu systému a namiesto ikoniek aplikácií sem pribudnú interaktívne políčka, ktoré nám poskytnú dôležité informácie.

Je síce pravda, že to môže niekomu pripomínať operačný systém Andorid a my sa tomu nečudujeme. Konkurencia s podobnými možnosťami operuje už roky. Na druhej strane by však bolo riešenie od Apple absolútne jednotné a jednoduché. Mohli by sme ho nazvať aj originálnym.

iOS 14 ako je možné, že o ňom vieme tak veľa?
Widgety v iOS 14. Pozrite sa ako by to mohlo vyzerať.

Neočakávame, že cupertinský gigant urobí niečo, čo by bolo krokom späť. Navyše, ak sa vám samotné widgety nebudú páčiť, môžete ich deaktivovať alebo vôbec nezapínať. Podľa nás je to ale dobrý nápad a tešíme sa na finálne predstavenie systému.

To by malo prísť už 22. júna vrámci online konferencie WWDC 2020. Zatiaľ si môžete pozrieť perfektné video od TechReview, ktoré sa tejto téme podrobne venuje. Do komentára nám napíšte či stojíte za touto zmenou alebo ste prísne proti.

Prečítajte si tiež  iOS 15 a iPadOS 15 umožnia ľahší prechod z bety na starší systém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.