Pokiaľ sa už tešíte na operačný systém iOS 14, dnes vám ukážeme niečo, čo si Apple skrývalo až na WWDC 2020. Ako sme už dávnejšie písali, prítomná tu má byť aj špeciálna aplikácia Gobi, ktorá bude pracovať s rozšírenou realitou. Čítať má následujúce unikátne QR kódy, ktoré budú schopné spúšťať rôzne akcie. Vyskúšať si ich môžete už dnes!

Unikli zábery z iOS 14. Sú naoko zvláštne avšak kľúčové.

Hoci vám obrázky nižšie zrejme QR kódy v klasickej podobe nepripomínajú, v skutočnosti fungujú rovnako. Môžete si to dokonca overiť aj sami. Stačí ak otvoríte aplikáciu „fotoaparát“ na vašom iPhone a namierite ho na obrazovku počítača. V hornej časti displeja budete mať možnosť prejsť na internetové stránky. Ak vás zaujíma, na čo vlastne budú tieto QR kódy slúžiť, máme pre vás odpoveď.

Vo všeobecnosti by sme ich mali skenovať prostredníctvom novej aplikácie „Gobi“ (takto sa nazýva v iOS 14). Okrem klasického presmerovania na internetovú stránku bude softvér schopný z týchto kódov vyčítať rôzne užitočné údaje. Hodí sa to napríklad v obchode pri nákpe tovaru/služby. Bez toho, aby ste sa niekoho niečo pýtali sa dozviete všetky technické parametre, výhody, ceny atď… Stačí, ak namierite iPhone na unikátny kód a ten vám to behom sekundy prezradí.

iOS 14 prinesie novú AR aplikáciu. Pozrite sa čoho sa bude týkať.

O únik sa postaral vývojár Josh Constine, prostredníctvom TechCrunch. Niektoré z „obrázkov“ vás navedú do iTunes, iné na oficiálne stránky spoločnosti Apple (Apple Watch, Mac Pro).

Záhadou sú dva kódy v kruhu, ktoré iPhone momentálne nedokáže prečítať. Skutočne nevieme, čo si pod nimi môžeme predstavovať (možno nejaké 3D modely?). Zaujímavý je však jeden, ktorá vás odkáže na web, kde sa dá vytvoriť zákaznícka karta Starbucks. Potvrdzuje to dohady, že Apple so sieťou kaviarní úzko spolupracuje.

Ďalšie presnejšie informácie zatiaľ nemáme. Budeme si na ne musieť počkať zrejme do júna (na WWDC), kedy by nám malo Apple prezradiť úplne všetko. Ako sa však zdá (aj vďaka dnešnému úniku, týkajúceho sa Apple Glass), firma sa v budúcnosti plne sústredí na VR/AR prostredie. Má to obrovský potenciál.

Unikli zábery z iOS 14. Sú na oko zvláštne avšak kľúčové.
Unikli zábery z iOS 14. Naoko sú zvláštne ale veľmi dôležité.
Prečítajte si tiež  Apple pridalo do iOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4 univerzálne nákupy. Čo to je?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.