A máme to tu znova. Téma o ktorej sa diskutuje celé mesiace bola opäť „otvorená“ novým únikom, ktorý sa vyskytol vďaka iOS 14 beta 5. Jeden z používateľov si všimol, že na jeho iPhone 11 Pro pribudla možnosť nastavenia limitu pre zobrazovaciu frekvenciu.

iPhone 12 a 120Hz displej

Už od začiatku roka sa špekuluje o tom, či vlajkové lode s označením „Pro“ prinesú 120Hz displej alebo nie. V súčasnej dobe sa jedná takpovediac o štandard a absencia technológie by mohla byť obrovským sklamaním pre potencionálnych zákazníkov.

Posledné úniky žiaľ viedli k informáciam, že hoci iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max dostane OLED s možnosťou navýšenia zobrazovacej frekvencie, táto funkcia v praxi nebude dostupná, pretože počas testovania viackrát zlyhala.

iOS 14 beta 5 ale najnovšie odkrýva detail (screenshot v galérii), ktorý sa náhodou vyskytol u jedného používateľa na iPhone 11 Pro. V nastaveniach prístupnosti objavil prepínač „Limit Frame Rate“ s popisom „Sets the maximum frame rate of the display to 60 frames per second“ (na väčšine zariadení nie je dostupný). Jedná sa o jasný dôkaz toho, že s týmito funkciami v Cupertine stále pracujú.

Známy analytik Ross Young upozorňuje, že v takomto prípade nemáme očakávať adaptívnu obnovovaciu frekvenciu (ako to má napríklad Samsung Galaxy Note 20 Ultra). Aj keď na jednej strane pripúšťa, že prítomnosť navýšenia „Hz“ je tu možná, nebude sa jednať o LTPO displej. Ten príde najskôr na budúci rok.

Nechajme sa prekvapiť ako to vo finále dopadne. ProMotion na iPade funguje výborne a určite by sme neboli proti, keby sa 120Hz dostane aj do iPhonu. Už pri bežnej, nenáročnej práci pocítite rozdiel, ktorý zlepší váš používateľský komfort. Privítali by ste túto novinku alebo si myslíte, že je zbytočná?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vraj opäť spomaľuje iPhony. Deje sa to po aktualizácii na iOS 14.5 a trpí aj iPhone 12
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.