Zdá sa, že s únikmi, ktoré sa týkajú iOS 14 sme dnes ešte neskončili. Už sme vám prezradili, že sa v novinke dočkáme Siri v slovenčine, novej AR appky atď… V tejto chvíli máme ale ďalšie info. Týka sa funkcie, ktorú už poznáme z hodiniek Apple Watch. Pozrite sa o čo ide.

iOS 14 bude obsahovať užitočnú funkciu, ktorú nájdeme aj v Apple Watch.

Redakcia 9to5Mac práve zdieľala ďalšie zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú pripravovaného operačného systému iOS 14. Všetky dáta sa nachádzajú v kóde, ktorý unikol na verejnosť len pred niekoľkými dňami. podľa najnovšej správy Apple plánuje pridať do iPhonu a iPadu novú funkciu, ktorá bude umožňovať používateľom zobraziť kompletný zoznam všetkých nainštalovaných appiek, s niekoľkými ďalšími možnosťami triedenia.

Presnejšie detaily samozrejme ešte nepoznáme. Podobná funkcia sa ale nachádza vo watchOS. Predpokladá sa, že samotný zoznam bude dostupný abecedne a nájdeme ho v základnom nastavení iOS.

Používateľ si ho potom bude môcť prispôsobovať, pomocou rôznych filtrov, medzi ktoré bude patriť napríklad “nedávno použité appky” alebo “appky s neprečítanými oznámeniami”. Bavíme sa samozrejme o zobrazení priamo na domovskej obrazovke (nie o tom, ktoré sa nachádza v nastaveniach pri úložisku už dnes).

- Reklama -
iOS 14 bude obsahovať užitočnú funkciu, ktorú nájdeme aj v Apple Watch.
iOS 14 bude obsahovať užitočnú funkciu,

V súčasnosti si môžete vybrať potrebnú aplikáciu tak, že si ju jednoducho nájdete na “základnej” ploche. Ak ich tu máte veľa a je v tom neporiadok, dá sa využiť aj vyhľadávanie, ktoré je tiež veľmi praktické. Problém je ale ten, že pri ňom treba písať, čo nemusí byť v niektorých situáciách pohodlné.

Netreba zabúdať ani na Siri, ktorú však tiež nemusí byť v určitých chvíľach vhodné použiť. Informácie hovoria aj o tom, že v iOS 14 budeme môcť sťahovať z App Store aplikácie, ktoré budú obsahovať balíčky tapiet. Tie následne bude možné spravovať v nastaveniach.

Ak chcete dnes vlastnú tapetu, musíte ísť do fotiek, čo môže byť trochu komplikované a nepohodlné. Všetko bude fungovať na podobnom princípe, ako pridávanie dodatočnej klávesnice, alebo napríklad slovenskej Siri, čo sme rozoberali v tomto článku. To znie dosť zaujímavo, určite to ale nie sú ešte všetky novinky. Budeme vás o nich postupne informovať.

ios 14
iOS 14 bude obsahovať užitočnú funkciu, ktorú nájdeme aj v Apple Watch.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here