Len pred pár mesiacmi sme vám ukázali rendery, ktoré zobrazovali aktuálne štádium vývoja iPhonu 14. V jeho prednej časti sa už nenachádzal masívny výrez pre technológiu Face ID ale len malý otvor slúžiaci pre Face Time kameru. Hoci si mnohí myslia, že je to bláznivé, opak je pravdou.

Už dlhšiu dobu sa hovorí, že Apple chce odstrániť ikonický výrez, s ktorým sme sa poprvýkrát stretli ešte v roku 2017 pri iPhone X. Tento prvok mnohým ľuďom prekáža, nakoľko až príliš zasahuje do displeja.

V roku 2021 sa to podarilo v iPhone 13 aspoň čiastočne vyriešiť. „Notch“ – ako sa uvedený výrez prezýva, je o cca 20 % užší. V blízkej budúcnosti však bude ukrytý priamo pod displejom.

Túto myšlienku podporil aj svetoznámy analytik Ross Young, ktorý mal pri dvoch predchádzajúcich únikoch, týkajúcich sa spoločnosti Apple 100 % pravdu. V oboch prípadoch sa to týkalo odloženia 120 Hz displeja pre iPhone 12 v roku 2020.

Apple na Face ID pod displejom stále pracuje 

Ako napísal vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter, Apple skutočne pracuje na ukrytí Face ID pod zobrazovaciu jednotku, avšak táto technológia zatiaľ nie je dokončená, čo znamená, že sa jej nemusíme dočkať v roku 2022 ale až v roku 2023.

Prečítajte si tiež  Každý iPhone 14 dostane 120 Hz displej

Na strane druhej, po technickej stránke by malo byť riešenie jednoduchšie, než schovať pod displej celú prednú kameru. Aj tým sa dá vysvetliť fakt, že Apple využije dierku, akú poznáme z mnohých Androidov. iPhone 14 (alebo iný model budúcnosti) tak nebudeme odomykať pomocou Touch ID ale stále pohľadom na displej cez Face ID.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto myslíte vy. Z nášho pohľadu ide o super riešenie, avšak iPhone týmto trochu stratí svoj originálny vzhľad. Pôvodne sme ho rozoznávali podľa Home Buttonu, teraz podľa notcha a o pár rokov nám bude musieť stačiť pohľad na používateľské rozhranie operačného systému iOS!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -