Nie je žiadnym tajomstvom, že jedna z najlepších inovácií, s ktorou prišiel iPhone 11 a iPhone 11 Pro v roku 2019 bol nočný režim. Na základe strojového učenia a lepších senzorov ste mohli vytvárať nádherné snímky aj v tej najväčšej tme.

Túto funkciu si okamžite zamilovali milióny používateľov po celom svete, pričom ju začali pravidelne používať. Apple navyše v roku 2020 (iPhone 12) zdokonalilo technológiu a rozšírilo ju aj na širokouhlý objektív alebo prednú kameru.

S príchodom iOS 15 sa zákazníci dočkajú ďalšej inovácie, tentokrát však pôjde o praktickú záležitosť.

Ako iste viete, nočný režim sa aktivuje automaticky vždy vtedy, keď to telefón považuje za vhodné. Samozrejme, že ho môžete aj vypnúť, no celý proces za určitých okolností trvá dlho a nie je to moc pohodlné. Ak tento spôsob používania nepreferujete bude sa dať zmeniť.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 vs. iPhone XS. Testovali sme nočný režim v uliciach Bratislavy. Čo poviete?

Hneď po inštalácii plnej verzie iOS 15 (prípadne bety) prejdite do:

  • Aplikácie Nastavenia
  • Klepnite na sekciu Fotoaparát
  • Klepnite na položku Zachovať Nastavenia
  • Deaktivujte prepínač pre nočný režim

Akonáhle ste prešli celým postupom, pri otvorení aplikácie Fotoaparát v zhoršených svetelných podmienkach nedôjde ku žiadnej dodatočnej úprave záberu.

Samozrejme, pokiaľ budete potrebovať nočný režim, môžete si ho jedným alebo dvoma klikmi pri fotení aktivovať. Nad všetkým však budete mať plnú kontrolu.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto vylepšení vy. Má podľa vás zmysel alebo je úplne zbytočné? Tešíme sa na všetky vaše reakcie a komentáre.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -