Jedna z najvýznamnejších noviniek, akú dostal iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max v roku 2022 je určite stále zapnutý „Always-on“ displej. Vďaka nemu máte neustály prehľad o čase, dátume, widgetoch a tiež notifikáciách na uzamknutej ploche, keď svoje zariadenie nepoužívate. Pochopiteľne, táto technológia si pýta svoju daň v podobe zvýšenej spotreby energie, hoci sa pri nej Apple snaží byť čo najviac efektívne. Aby o tom ale používatelia získali lepší prehľad, firma pripravuje dôležitú novinku, ktorá príde v iOS 16.4. Informoval o nej portál 9to5mac.

Nový chystaný update, ktorý majú v tejto chvíli k dispozícii vývojári dostane špeciálnu položku v menu, ktorá majiteľom vyššie vymenovaných zariadení zobrazí podrobnosti o spotrebe Always-on displeja. Tí budú tak budú môcť experimentovať s rôznymi nastaveniami, ako aj aktiváciou či deaktiváciou tejto funkcie.

V súčasnosti ešte nie je jasné, či je nová položka sledujúca spotrebu Always-on displeja v sekcii Batéria, ktorá sa nachádza v Nastaveniach aktívna, pretože systém potrebuje v prvom rade zhromaždiť dostatok štatistických údajov na zobrazenie podrobností o reálnej spotrebe technológie.

9to5mac ale dopĺňa, že prítomnosť tejto novinky detegoval priamo v kóde iOS 16.4. Apple ju teda skutočne prinesie.

Akú má spotrebu energie Always-on displej v iPhone 14 Pro?

iPhone 14 Pro Max a jeho Always-on displej
Zdroj: YouTube / PhoneBuff (úprava redakcie)

Určite vás v tejto súvislosti zaujíma aj to, akú má Always-on displej reálnu spotrebu energie. Na túto otázku nedávno odpovedal test, v ktorom sa ukázalo, že pokiaľ máte funkciu aktívnu, v priebehu 24 hodín vám z akumulátora ubudne zhruba 20 % – 25 % energie, čo je vzhľadom na obrovskú batériu v iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max prijateľná hodnota. Tieto telefóny vydržia bez problémov aj dva dni na jedno nabitie.

Loopi
REKLAMA

Samozrejme ale všetko záleží aj od toho, akým spôsobom svoje zariadenie používate. Taktiež samotný Always-on displej môžete aktivovať aj bez tapety, vďaka čomu poklesne denná strata energie na cca 10 % až 15 % energie.

Dajte nám vedieť do komentára, aké máte skúsenosti so stále zapnutým displejom na svojom iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Klávesnica s hmatovou odozvou na displeji iPadu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -