Keď spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max, nezabudla zdôrazniť, že novinka ponúka aj špeciálny stále zapnutý displej. Technológia funguje na rovnakom princípe, ako na vašich Apple Watch, čo znamená, že jej variabilná obnovovacia dokáže klesnúť zo 120 Hz až na 1 Hz, čím šetrí energiu a zároveň nonstop zobrazuje obsah na uzamknutej ploche.

Apple sľubuje, že Always-On displej v novom iPhone 14 Pro / 14 Pro Max nebude mať zásadný vplyv na rýchlejšie vybíjanie batérie, čo sa potvrdilo aj v tomto teste, ktorý novinku porovnával s predošlou generáciou.

Ak je telefón v inej miestnosti, tak zhasne 

A ak vás zaujíma, ako je to vlastné možné, odpoveď je úplne jednoduchá. Vývojári vymysleli viacero spôsobov, pomocou ktorých dokáže iPhone 14 Pro šetriť energiu. Stále zapnutý displej môže v niektorých situáciách zhasnúť a vy o tom nebudete vedieť. No a čo je najlepšie, vôbec vám to nebude prekážať.

iPhone 14 Pro Always-on displej
Zdroj: Apple

Podmienkou pre ešte efektívnejšie šetrenie je vlastnenie inteligentných hodiniek Apple Watch, ktoré sú neustále spárované s vašim iPhonom. Akonáhle sa od zariadenia vzdialite na niekoľko metrov, Always-On displej dostane pokyn, že sa pri ňom nenachádzate a svieti úplne zbytočne.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Hodiť sa to môže napríklad vtedy, keď si svoj iPhone necháte v inej miestnosti, alebo na inom poschodí rodinného domu.

Zároveň tiež platí, že keď sa ku zariadeniu opätovne priblížite, jeho displej sa rozsvieti a vy na ňom budete môcť čítať všetky informácie tak ako predtým. Zariadenie ich však samozrejme zobrazí pri zníženom jase, aby efektívne šetrilo batériu.

Ďalšie scenáre, kedy sa môže vypnúť Always-On displej 

iPhone 14 Pro Max Always-On
Zdroj: Future

Pochopiteľne, vyššie uvedený spôsob nie je jediný, kedy vám displej na novom iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max nebude svietiť. Nakoľko má toto zariadenie množstvo vnútorných senzorov, automaticky dokáže zistiť, akým spôsobom je položené na stole, alebo či sa práve nenachádza vo vašom vrecku.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

Toto sú všetky zvyšné scenáre, kedy sa obrazovka na iPhone jednoducho vypne:

  • Váš iPhone leží displejom smerom nadol
  • iPhone máte vo vrecku alebo v taške
  • Máte aktivovaný režim spánok
  • Máte aktivovaný režim nízkej spotreby
  • Máte aktivovaný Apple CarPlay
  • Používate funkciu Continuity Camera
  • iPhone ste už dlhšie nepoužívali

Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám táto novinka páči.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here