Spoločnosť Apple je preslávená svojimi pravidelnými softvérovými aktualizáciami pre mobilné zariadenia. Po niekoľkých týždňoch sa majitelia iPhonov dočkajú ďalšieho veľkého updatu, ktorý ponesie označenie iOS 16.5. Firma spolu s ním predstaví aj novú verziu operačného systému pre inteligentné hodinky Apple Watch – watchOS 9.5.

Obe tieto novinky už firma testuje vo finálnych RC beta verziách, čo znamená, že k ich vydaniu dôjde s najvyššou pravdepodobnosťou na budúci týždeň. Pokiaľ sa spoločnosť Apple bude držať svojho tradičného harmonogramu, vyberie si utorok, alebo stredu.

No a čo bude iOS 16.5 vlastne obsahovať? Keďže táto generácia systému už pomaly dosluhuje, nemôžeme od nej čakať žiadne zázraky. Spoločnosť sa však tesne pred predstavením iOS 17 na WWDC 2023 rozhodla pridať hlasovej asistentke Siri jeden praktický povel.

Pomocou hlasu budete môcť aktivovať nahrávanie obrazovky a rovnakým spôsobom ho aj ukončíte. Po slovensky ani česky to síce fungovať nebude, no ak si zapamätáte povel „Hey Siri, start recording the screen„, zvládnete to aj po anglicky.

Nové tapety pre iOS aj watchOS 

Ďalším milým prekvapením, ktoré vás možno poteší, bude prítomnosť nových Pride tapiet s animáciu, ktoré spoločnosť Apple predstavila iba včera spolu s Pride remienkom pre Apple Watch. Na videu pod týmto odstavcom sa môžete pozrieť, ako pôsobivo sa tapeta posúva, keď pracujete v používateľskom rozhraní iOS.

Na záver Apple v iOS 16.5 vylepší aj aplikáciu Apple News, ktorá dostane novú športovú kartu. Pomocou nej budú mať používatelia pod kontrolou všetky novinky zo sveta športu, ako aj to, ako sa darilo ich obľúbenému športovému klubu, alebo jednotlivcom. Na Slovensku však táto apka momentálne nie je dostupná. Užiť si ju teda môžete len v tom prípade, že žijete v zahraničí.

Dajte nám vedieť do komentára, ako tieto novinky hodnotíte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nový Microsoft OneNote update pre iOS zariadenia!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.