Zo začiatku sa hovorilo, že operačný systém iOS 17 prinesie len drobné vylepšenia a opravy chýb a nebude sa zameriavať na žiadne zásadné inovácie. Spoločnosť Apple však svoje plány prehodnotila a chystá pre nás nádielku nových funkcií a služieb, ktoré budete milovať. Tá posledná, o ktorej informoval leaker Analyst941, nám v súčasnosti chýba ako soľ. 

Nedávno sme vám ukázali koncepty, ktoré boli vytvorené podľa skutočných snímok obrazovky a znázorňovali nové rozhranie aplikácií Zdravie, Peňaženka či možnosti nastavenia uzamykacej plochy. Ako sa však zdá, uzamknutá obrazovka dostane ešte jeden príjemný bonus, na ktorý čakáme celé roky.

Technologický gigant chce konkrétne sprístupniť používateľom novú funkciu živých aktivít pre aplikáciu Mapy, čo znamená, že pokiaľ budete niekam cestovať, zapnete si navigáciu a telefón zamknete, na jeho obrazovke sa stále bude vyskytovať trasa spolu s inštrukciami, kde máte približne odbočiť. Nebudete teda musieť odomykať zariadenie na to, aby ste skontrolovali apku, ktorá aj tak beží na pozadí a spotrebúva vám energiu.

Tento systém by mal byť nie len praktický, ale aj energeticky úsporný, nakoľko na jeho fungovanie by mohol stačiť aj Always-on displej (pripadne klepnutie po čiernej obrazovke pri zariadeniach bez AOD). Taktiež by mohol prispieť k zníženiu rizika nehody v dôsledku manipulácie s mobilným zariadením, ktorá je na cestách zakázaná, no veľa vodičov to porušuje práve pri využívaní rôznych mapových, alebo navigačných služieb.

Takto bude vyzerať nový dizajn uzamknutej obrazovky v iOS 17 

Nový dizajn uzamknutej obrazovky spolu s aplikáciou Mapy bude stále schopný zobraziť vám všetky upozornenia, ktoré vám počas cestovania prídu. Bude iba stačiť, aby ste potiahli prst smerom nahor, a potom si ich budete môcť skontrolovať a prečítať.

iOS 17 uzamknutá obrazovka
Zdroj: Analyst941

Jediná vec, ktorá by vám mala z uzamknutej obrazovky počas používania navigácie zmiznúť budú pravdepodobne widgety, ktoré sa sem z pochopiteľných dôvodov už nezmestia.

Samotná funkcia by sa teoreticky mohla dať aj vypnúť, avšak v tejto chvíli nie je celkom jasné, či ju spoločnosť Apple sprístupní ako API aj pre ďalšie navigačné služby, kam patrí napríklad Waze, alebo Google Maps. Nechajme sa prekvapiť.

Operačný systém iOS 17 bude predstavený už 5. júna 2023 na konferencii WWDC 2023. Spoločnosť Apple na tomto podujatí odprezentuje okrem iného aj nový MacBook Air s 15″ displejom a procesorom M2, či úplne prvý AR/VR Headset, ktorý by mal spôsobiť revolúciu v technologickom priemysle. Pôjde tak o jednu z najatraktívnejších vývojárskych konferencií tohto technologického giganta, aká kedy vznikla.

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií

Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste podobné vylepšenie vo svojom iPhone s operačným systémom iOS 17 privítali. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -