Po tom, čo spoločnosť Apple vydala aktualizáciu iOS 16.5, sa začali niektorí používatelia sťažovať na zrýchlené vybíjanie batérie. Niekoľko takýchto správ nám prišlo aj do redakcie, takže sme sa to rozhodli preveriť. A keďže YouTube kanál iAppleBytes už vykonal svoj tradičný test, mali sme to trochu jednoduchšie.

Ako býva zvykom, v porovnaní neboli najnovšie generácie iPhonov, na ktorých zvyčajne nie je cítiť rozdiel vo výdrži batérie medzi aktualizáciami, pretože majú akumulátory vo výbornej kondícii. Naopak, dostal sa sem iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11, iPhone SE 2020, iPhone 12 a iPhone 13. Aký bol teda výsledok?

Hoci nám viacero čitateľov uviedlo, že úbytok energie je na ich zariadení citeľný, na základe testu sa podarilo zistiť, že je to tak 50 / 50. Niektoré zariadenia si síce pohoršili, avšak iné dopadli lepšie, ako po predošlej aktualizácii iOS 16.4.1.

Ako zmenil update iOS 16.5 výdrž batérie? 

Aby sme to upresnili, najstarší iPhone 8 dosiahol 1731 bodov (predtým 1668 bodov), novší iPhone XR si pohoršil z 3085 bodov na 2992 bodov, ďalej iPhone 11 dosiahol s operačným systémom iOS 16.5 len 3153 bodov, oproti pôvodným 3281 bodom s iOS 16.4.1 a iPhone SE 2020 s rovnakým procesorom A13 Bionic mal po novom 1963 bodov, oproti pôvodným 1994 bodom.

iOS 16.5 výdrž batérie
Zdroj: YouTube / iAppleBytes

Šesticu uzavreli dve najnovšie zariadenia iPhone 12 a iPhone 13, ktoré dopadli obe o čosi lepšie, než s aktualizáciou iOS 16.4.1. Prvé menované zariadenie malo 3647 bodov, oproti 3544 bodom a druhé 5000 bodov, oproti 4740 bodom.

Čo robiť, keď sa mi iPhone nadmerne rýchlo vybíja? 

Samozrejme to, ako dopadol vyššie opisovaný test je jedna vec a to, aké majú problémy používatelia zase vec druhá. Ak máte pocit, že sa váš iPhone po update nadmerne rýchlo vybíja, v prvom rade ho skúste natvrdo reštartovať. Buď ho vypnite a zapnite, alebo postupujte podľa návodu v tomto článku.

Ak vám to nepomohlo, skontrolujte, či vám niektorá z aplikácií „nekradne“ príliš veľa energie. Niekedy totiž podobné problémy nemusí spôsobiť update systému, ale update samotných apiek. Otvorte si Nastavenia > Batéria > Využitie batérie na apku. Páve v tomto menu uvidíte, čo vaše zariadenie vybíja najviac.

Ak vám ani tento postup nepomohol, nezostáva nič iné ako počkať na ďalší update od spoločnosti Apple, ktorý by mal problémy s výdržou batérie opraviť. Technologický gigant v iOS 16.5 opravil množstvo bezpečnostných nedostatkov, čo mohlo mať negatívny vplyv aj na zhoršenú výdrž.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 je extrémne lacný: Ak hľadáte iPhone za rozumnú cenu, tento model by ste si mali vybrať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -