Aj keď veľmi nečakane, spoločnosť Apple počas včerajšieho dňa napokon vydala nový update iOS 16.5, ktorý sa na prvý pohľad tvári, že neprináša veľa inovácií. Pravda je však taká, že okrem nových pozadí s Pride tematikou je jeho súčasťou aj množstvo bezpečnostných záplat, ktoré by ste určite nemali ignorovať.

Technologický gigant na svojej oficiálnej internetovej stránke venovanej bezpečnostným aktualizáciám uviedol, že operačný systém iOS 16.5 rieši až 39 zraniteľností, pričom tri z nich mali byť podľa Apple aktívne zneužívané. Niektoré sa objavovali na úrovni jadra, čo znamená, že útočník mohol pristupovať ku vášmu zariadeniu na diaľku bez toho, aby ste o tom vôbec tušili. Teoreticky sa vedel dostať ku fotkám, mikrofónu či dokonca fotoaparátu.

Najmä politicky exponované osoby, alebo novinári, na ktorých sú často hackerské útoky cielené, môžu byť podobnými chybami ohrozovaní. Rovnako sa ale môže stať, že sa hacker nabúra aj do zariadenia bežného používateľa. Preto by ste nemali nič podceňovať.

Aktualizujte si aj ostatné operačné systémy 

Okrem iOS 16.5 obsahujú opravu dôležitých bezpečnostných chýb aj operačné systémy macOS so Safari 16.5, watchOS 9.5 a tvOS 16.5.

Ak teda vlastníte zariadenia, na ktoré sa dajú nainštalovať uvedené aktualizácie, určites nimi nečakajte aj napriek tomu, že sa nedočkáte prakticky žiadnych dôležitých inovácií. Tentokrát je na prvom mieste vaša online bezpečnosť.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

LOOPI
REKLAMA

Treba si totiž uvedomiť, že spoločnosť Apple o pár týždňov na WWDC 2023 predstaví nové generácie operačných systémov a preto tým aktuálnym už nevenuje toľko pozornosti z hľadiska funkcií.

To, že teda iOS 16.5 neponúka nič „extra“ nové je úplne logické a pochopiteľné. Dajte nám vedieť do komentára, či ste zaznamenali nejaké problémy (rýchle vybíjanie, prehrievanie, sekanie) v súvislosti s touto aktualizáciou. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto na Silvestra neskúšaj!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -