Donekonečna podporovať staré zariadenia nie je možné a zrejme ani rentabilné. Podľa novej správy od iPhonesoft sa spoločnosť Apple po vydaní iOS 15.2 a s príchodom nového roka začína plne sústrediť na iOS 16. Ten sa však už nebude dať nainštalovať na niektoré iPhony, na ktorých v súčasnosti beží iOS 15.

Informácia vraj pochádza od tajných zdrojov, ktoré však majú veľmi blízko ku spoločnosti Apple a zároveň sú oboznámené s budúcnosťou operačných systémov. A aj keby si ich redaktori magazínu jednoducho vymysleli, pravdepodobne by neboli ďaleko od pravdy.

Treba si uvedomiť, že iPhone 6S, iPhone 6S Plus a iPhone SE 1. generácie (ktorý technicky vychádza práve z modelu 6S) sú zariadenia, ktoré boli predstavené ešte v roku 2015 a 2016.

Odvtedy vykonali množstvo dobrej práce a ich zastaralý hardvér už nemôže stíhať náročnosti najmodernejších úkonov či procesov. Veď ako iste viete, aj iOS 15 ich vie pekne potrápiť a preto mnohí ich majitelia zostávajú radšej na starších verziách iOS 13 a iOS 14…

To isté platí aj pre iPad 

Okrem iPhonu a iOS nemôžeme zabudnúť ani na iPad s operačným systémom iPadOS. Práve verzia s označením šestnásť“ zrejme nebude podporovať nasledujúce zariadenia: iPad mini 4, iPad Air 2, iPad (piata generácia) a iPad Pro z roku 2015.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Môžeme teda predpokladať, že aby systémy fungovali, v zariadení budete musieť mať minimálne čip A16 Fusion, ktorý sa nachádzal v iPhone 7 alebo aj v iPade 6. generácie. Najstaršie podporované zariadenie v rokoch 2022 a 2023 môže teda pochádzať z roku 2016. A to je v konečnom dôsledku celkom dobrá správa!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -