Apple vydáva softvérové aktualizácie hneď z niekoľkých dôvodov. Niekedy nám prostredníctvom nich pridá do našich iPhonov nové funkcie a inokedy opraví chyby, nedostatky či „diery“ systému, pomocou ktorých je možné smartfóny hacknúť. Takmer vždy sa však snaží spoločnosť Apple zlepšiť aj výdrž batérie. Smutné, ale je, že sa to firme z dlhodobého hľadiska nedarí.

Presvedčil nás o tom aj najnovší test, o ktorý sa postaral známy YouTube kanál iAppleBytes. Ten sa vyznačuje tým, že svoje porovnania robí pravidelne a hlavne v nich používa staršie zariadenia, ktoré sú na stále zhoršujúcu sa výdrž batérie náchylnejšie. A hoci sme si ešte pred pár dňami mysleli, že nedávna aktualizácia iOS 17.3.1 nebude robiť v tomto smere problémy, u niekoho sa predsa môžu prejaviť.

Tri modely si pohoršili, dva polepšili 

Podľa výsledkov najnovšieho porovnania si iOS 17.3.1 oproti predchádzajúcej verzii systému iOS 17.3 pohoršil najmä na iPhone SE 2. generácie (2020), iPhone XR (2018) a tiež najmodernejšom modeli v teste, iPhone 13 (2021).

Naopak, systém iOS 17.3.1 dosiahol lepšie výsledky na iPhone 11 (2019) a iPhone 12 (2020). Je to teda jasný dôkaz toho, že hoci táto aktualizácia nie je po stránke výdrže batérie práve dvakrát presvedčivá, ešte to neznamená, že sa pri svojom iPhone stretnete po jej inštalácii s vyslovene negatívnym výsledkom.

A aby sme boli úplne fér, hodnoty, v rámci ktorých sa iOS 17.3.1 odchyľuje od svojho predchodcu iOS 17.3 sú relatívne zanedbateľné a pri bežnom používaní ich zrejme ani nepocítite. Kto ale vie. Možno je vaša praktická skúsenosť iná. Podeľte sa o ňu s nami v komentároch na sociálnych sieťach. Viac si tiež môžete pozrieť vo videu nižšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 15: Find My umožňuje nájsť zariadenia, ktoré sú vypnuté alebo vymazané
Môže ťa zaujímať
- Reklama -