Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu iOS 17.5, ktorá je bežne dostupná pre všetkých majiteľov podporovaných iPhonov. Hoci nepriniesla v zásade nič nové, objavili sa v nej aspoň opravy bezpečnostných chýb a softvérových nedostatkov. Napriek tomu sa už podarilo zistiť, že iOS 17.5 aj jednu vec kazí.

Ako píše portál Macrumors, jedna z opráv v rámcu updatu žiaľ spôsobila chybu, ktorá ovplyvňuje alternatívne trhy s aplikáciami. Vývojári z účtu Mysk na sociálnej sieti X uviedli, že bezpečnostná záplata súvisiaca s rámcom MarketplaceKit spôsobila problém, ktorý používateľom iPhonov v EÚ bráni preinštalovať si alternatívny trh s aplikáciami, ako je AltStore, pokiaľ ho už raz odstránili po jeho počiatočnej inštalácii.

Technologický gigant však o probléme vie a podľa všetkého ho opraví už v nadchádzajúce aktualizácii iOS 17.5.1. Na druhej strane však Apple opravil až 15 závažných bezpečnostných chýb, ktoré mohli spôsobiť používateľom problémy.

Paradoxne, na jednu z nich upozornil aj jeden z bezpečnostných výskumníkov a týkala sa zraniteľnosti jadra iOS, ktorá nebola opravená v rámci programu Apple Security Bounty, no Apple ju v aktualizácii iOS 17.5 napokon vyriešil. Za svoju pripomienku tak výskumník nedostal žiadnu odmenu…

Pokiaľ vás zaujímajú podrobnosti o všetkých chybách a problémoch, ktoré rieši iOS 17.5, kliknite na tento odkaz, kde nájdete kompletný dokument podpory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Razer predstavil externý MagSafe ventilátor pre iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -