Operačný systém iOS 17 bol síce predstavený začiatkom mesiaca, no dodnes objavujeme jeho skryté funkcie, ktoré nám budú zjednodušovať život. Jedna z nich sa týka aj motoristov a hoci nad ňou niektorí len mávnu rukou, obrovské množstvo ľudí ju určite ocení.

Zdá sa, že v spoločnosti Apple si konečne niekto uvedomil, že nie každý rozumie autám. Pochopiteľne, základné pojmy ako kontrolka rezervy paliva alebo nedostatok vody v ostrekovačoch rozozná každý. Čo však robiť v prípade, keď sa nám na prístrojovej doske rozsvieti „grilované kura“ alebo výkričník v pneumatike? Operačný systém iOS 17 vám s tým ochotne pomôže.

Namiesto toho, aby ste do ruky vzali príručku ku vozidlu a celé minúty v nej hľadali konkrétny piktogram, po novom vám na to bude stačiť funkcia Visual Look Up v iPhone. Tá sa do zariadenia dostala už dávnejšie, no teraz bola vylepšená o ďalšie funkcie.

iOS 17 visual lookup
Zdroj: 9to5mac

Všetko čo musíte urobiť, je odfotiť palubnú dosku vozidla spolu s farebnými ikonami a následne prejsť do aplikácie Fotky. Potom klepnete na obrázok a v spodnom paneli s nástrojmi sa zobrazí špeciálna ikona, ktorá vyzerá ako volant. Rovnako tak môžete klepnúť aj na ikonu „i“, pokiaľ sa vám na obrazovke neobjavil spomínaný volant.

Aby toho nebolo málo, iPhone dokáže rozpoznávať aj iné symboly, ktoré sa nachádzajú vo vašom vozidle. Nemusí ísť teda iba o kontrolky na prístrojovej doske. Povedzme si na rovinu, že aj keď mnohí z nás auta poznajú, sem tam nás vie prekvapiť nejaké tlačidlo, prípadne piktogram, ktorý sme nikdy predtým nevideli a nevieme čo znamená.

Vizuálne vylepšenie prešlo v iOS 17 veľkým upgradom

Fantastickou správou je tiež to, že Apple všeobecne vylepšilo vizuálne vyhľadávanie aj iným spôsobom, ako len so zameraním na autá. iPhone vám vie napríklad povedať viac o predmete na obrázku, ktorý nepoznáte a dokonca ho dokáže rozpoznať už aj vo videách.

A aby toho nebolo málo, pokiaľ vám zachutí nejaké jedlo a chcete si ho pripraviť sami doma, môžete ho skúsiť odfotiť a nechať si navrhnúť recept priamo cez iOS 17. Pokiaľ sa systému podarí objaviť podobné, alebo ideálne rovnaké jedlo, pomôže vám ho uvariť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 zaujímavých aplikácií pre iOS, ktoré sú dnes zdarma!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -