Pri spoločnosti Apple sme si už tak nejak zvykli na to, že mnohé, na oko jednoduché funkcie zavádza na svoju platformu až po extrémne dlhom čase. Hovorí sa však, že lepšie neskoro ako nikdy. Ako informuje zahraničný server Macrumors, podľa jeho dobre informovaných zdrojov zavedie Apple v iOS 18 novú bezpečnostnú funkciu, ktorá nám chýba ako soľ.

Firma do systému konkrétne pridá možnosť uzamknúť akékoľvek aplikácie za pomoci Face ID, vďaka čomu ešte posilní pocit súkromia a bezpečnosti. Podľa úniku by mala byť táto novinka dostupná pre všetky apky, ako sú Mail, Správy, Poznámky, Fotky, Safari či Nastavenia – ale aj softvér od vývojárov tretích strán. Užiť by sme si ju mali na každom iPhone, ktorý bude podporovať iOS 18. Kompletný zoznam nájdete tu.

V praxi to má fungovať úplne jednoducho. Keď si apku zamknete, pred jej otvorením od vás bude vždy vyžadovať bezpečnostné overenie. To budete môcť uskutočniť buď cez Face ID, Touch ID alebo prístupový kód.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no spoločnosť Apple už niečo podobné ponúka aj dnes. Ide však o dosť „obmedzený režim“. Uzamknúť si napríklad môžete aplikáciu Poznámky, alebo niektoré albumy v aplikácii Fotky.

Dokonca sme vám v minulosti priniesli návod, ako zamknúť aplikáciu Fotky, ako celok, no šlo o dosť komplikované riešenie, ktoré sa v praxi vôbec nepoužívalo ľahko. Presne preto to chce Apple zmeniť.

Kedy Apple predstaví iOS 18? 

iOS 18 iPhone
Zdroj: Unsplash / Abhijeet Barak (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple predstaví operačný systém iOS 18 už zajtra 10. júna na výročnej konferencii WWDC 2024, ktorej hlavný event odštartuje o 19:00 hodine nášho času. Okrem tohto operačného systému uvidíme aj iPadOS 18, macOS 15, watchOS 11 či visionOS 2.

Celý event budeme samozrejme sledovať a postupne vás informovať o všetkých jeho novinkách. Podľa únikov sa máme skutočne na čo tešiť. Apple tu totiž odhalí aj vlastné riešenie v oblasti generatívnej umelej inteligencie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kedy príde prvá verejná beta iOS 10 a ako ju inštalovať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -