Spoločnosť Apple v roku 2022 počúvala používateľov a vo svojom operačnom systéme iOS 16 priniesla na konferencií WWDC toľko noviniek, že nám bude trvať ešte niekoľko dní, kým ich všetky spracujeme. Okrem toho, že aplikácia Fotky bude vedieť vytriediť a rýchlo vymazať všetky duplicitné fotografie, videá či snímky obrazovky, sa naučí aj uzamykať určité albumy.

O tejto skutočnosti nás ako prvý informoval portál Macrumors, ktorý taktiež priblížil, ako presne to bude fungovať. Používateľ si totiž nebude môcť uzamknúť všetky albumy vo svojom zariadení tak, ako by ste očakávali. Funkcia bude v iOS 16 „obmedzená“ len na albumy Vymazané a Skryté.

- Reklama -

Macrumors píše, že pre odomknutie záberov bude potrebné zadať do zariadenia prístupový kód, alebo sa jednoducho overiť skrz Touch ID, prípadne Face ID. V princípe teda pôjde o úplne rovnaký režim, akoby malo zariadenie uzamknutú domovskú plochu.

Operačný systém iOS 16 už po prvotnom nainštalovaní (niekedy v septembri 2022) spomenuté albumy defaultne uzamkne. Pokiaľ vám nebude prekážať, že do nich môže ktokoľvek nazrieť, skrz Nastavenia si ich budete môcť odomknúť do rovnakého režimu, v akom ich používate aj dnes.

Z nášho pohľadu teda vcelku dobrý nápad, no zároveň tu vzniká otázka, či by nebolo ľahšie rovno uzamknúť celú aplikáciu Fotky. To je však na zvážení kompetentných. Čo na to hovoríte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -