Spoločnosť Apple v roku 2022 počúvala používateľov a vo svojom operačnom systéme iOS 16 priniesla na konferencií WWDC obrovské množstvo noviniek. Okrem toho, že aplikácia Fotky dokáže vytriediť a rýchlo vymazať všetky duplicitné fotografie, videá či snímky obrazovky, sa naučí aj uzamykať určité albumy.

Používateľ si totiž nemôže uzamknúť všetky albumy vo svojom zariadení tak, ako by ste očakávali. Funkcia je v iOS 16 „obmedzená“ len na albumy Vymazané a Skryté, čo je z nášho pohľadu trochu škoda.

Pre odomknutie záberov je potrebné zadať do zariadenia prístupový kód, alebo sa jednoducho overiť skrz Touch ID, prípadne Face ID. V princípe teda ide o úplne rovnaký režim, akoby malo zariadenie uzamknutú obrazovku.

Operačný systém iOS 16 už po prvotnom nainštalovaní spomenuté albumy defaultne uzamkne. Pokiaľ vám nebude prekážať, že do nich môže ktokoľvek nazrieť, skrz Nastavenia si ich môžete odomknúť do rovnakého režimu, v akom ich používate aj dnes.

Z nášho pohľadu teda vcelku dobrý nápad, no zároveň tu vzniká otázka, či by nebolo ľahšie rovno uzamknúť celú aplikáciu Fotky. To je však na zvážení kompetentných. Čo na to hovoríte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Klasické AirPods Pro kúpite extrémne výhodne. Tieto slúchadlá sa oplatia viac, ako ktorékoľvek iné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -