Dnešný deň odkryl zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú pripravovaného iPadu Air 4. generácie. Možný budúci predajný „trhák“ dostane extrémne výkonný procesor Apple A14 Bionic. Tento rok sa ho však nedočkáme.

iPad Air 4. generácie

Najnovšie správy poskytla čínska internetová stránka MyDrivers.com. Podľa jej zistení, ktoré pochádzajú priamo z dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple, má firma pripravovať nový iPad Air 4. generácie, ktorý sa však neukáže v najbližších mesiacoch.

Veľkolepá premiéra je nachystaná až na marec 2021, pričom by sa po jej boku mohol ukázať aj iPad mini s 8,4″ displejom (ako dávnejšie avizoval analytik Ming-Chi Kuo).

Tablet bude vybavený tým najlepším možným hardvérom. Pod kapotou sa objaví procesor Apple A14 Bionic, ktorý poskytne vysoký výkon a nízku energetickú náročnosť. Ostatné detaily (napríklad presná kapacita RAM) zatiaľ nie sú dostupné.

Po dizajnovej stránke by mal byť nový iPad Air 4. generácie podobný ako súčasný iPad Pro. Zdieľať bude dizajn a taktiež niektoré technológie/funkcie. Určite však neočakávajte LiDAR skener či dvojitú šošovku fotoaparátov.

Zariadenie dostane Smart konektor, vďaka čomu si k nemu jednoduchých spôsobom pripojíte klávesnicu Magic Keyboard. K dispozícii má byť až 11″ Liquid Retina displej s vysokým rozlíšením (alebo 10,8″). Pravdepodobne však bude oklieštený o niektoré funkcie ako napríklad Pro Motion (120 Hz frekvencia) či Face ID. Šepká sa, že Apple do zobrazovacej jednotky zakomponuje Touch ID.

Firma ponúkne na výber celkovo z troch verzií. Základ poskytne 128 GB, zlatá stredná cesta 256 GB a vrchol 512 GB. Cenová politika zatiaľ nie je známa. Predpokladáme ale, že iPad Air 4. generácie bude začínať na úrovni okolo 549€. Nechajme sa prekvapiť. Tešíte sa na toto zariadenie? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPad Air M1 kúpite tesne pred začiatkom školského roka v zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.