Spoločnosť Apple má s OLED displejmi veľmi dobré skúsenosti. Firma túto technológiu začala vo veľkom používať už v roku 2015, keď spustila predaj prvých Apple Watch a pokračovala v roku 2017, keď ju implementovala vôbec poprvýkrát do iPhonu X. Čo sa však týka tabletov či prenosných počítačov, pri tých sa Apple stále spolieha predovšetkým na IPS panely. Nebude to ale trvať väčne.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Podľa najnovších správ od ETnews sa firma aj v tomto smere plánuje posunúť ďalej. iPad či MacBook sa dočkajú už čoskoro pomerne významnej zmeny, ktorú ocení väčšina používateľov. iPady aj MacBooky by mali začať postupne prechádzať na OLED displeje, pričom spoločnosť Apple už mala zadať objednávku na ich vývoj.

V súčasnosti sa má pracovať na 11″ a 12,9″ OLED displejoch pre menšiu aj väčšiu verziu iPadu Pro, ktorá sa dostane do predaja už v roku 2024. Dokonca sa objavili špekulácie, že Apple zadalo aj objednávku na ohybné displeje. Posledné správy z dodávateľských reťazcov však takéto tvrdenia vyvracajú.

MacBook s OLED displejom? Pracuje sa na tom  

MacBook Pro 2023
Zdroj: Apple

Skvelou správou je aj to, že Apple vylepší OLED displejmi svoje špičkové MacBooky Pro so 14″ aj 16″ uhlopriečkou. Medzi hlavných dodávateľov komponentov majú patriť spoločnosti Samsung a LG, pričom v počítačoch ich uvidíme až niekedy v roku 2026. Bližšie podrobnosti však v tejto chvíli nepoznáme.

Dajte nám vedieť do komentára, či túto zmenu vítate alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: Takto sa vyvíjal iPad za posledných 12 rokov. Apple predstavilo tablet, ktorý zmenil celý priemysel
Môže ťa zaujímať
- Reklama -