Téma Apple a zariadenia s ohýbateľnými obrazovkami sa v komunite jablkových nadšencov vynára čím ďalej tým častejšie. Keďže konkurencia už dávno ponúka ohybné smartfóny, môže sa zdať, že Apple na tomto poli takpovediac zaspalo. Opak však môže byť pravdou. Gigant z Cupertina totiž dôkladne skúma možnosti iPadov a Macov s ohybnými obrazovkami.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na novom skladacom zariadení. iPhone to však nebude

Podľa nových správ od spoločnosti The Elec je zrejmé, že Apple vyvíja nové panely OLED bez polarizátorov, ktoré sa zvyčajne používajú pre prepúšťanie svetla len v určitých smeroch. Vďaka tejto technológii sa výrazne zlepšuje viditeľnosť a svietivosť displeja.

Budúcnosť ohybných displejov? 

Jednou z nevýhod polarizačných fólií je, že majú tendenciu znižovať jas a následne aj účinnosť panela. Aby túto skutočnosť výrobcovia kompenzovali, zvyčajne zvyšujú spotrebu energie dodávanú panelu. Tento krok čo však môže mať efekt na výdrž a životnosť panelov.

Zdroj: Luna Display

Odstránením polarizátora bude môcť spoločnosť Apple vyrobiť panely výrazne tenšie, vďaka čomu budú optimálnejšie pre skladacie zariadenia. Apple by tak teoreticky mohlo použiť aj inú technológiu s rovnakým účinkom ako polarizátor, ktorá by sa vyhla spomínaným kompromisom.

Samsung už využil OLED panely bez polarizátorov pre Galaxy Z Fold 3, pričom do nich zakomponoval svoju technológiu „Eco Square“. Tá zvyšuje priepustnosť svetla a zároveň znižuje spotrebu energie. Podobným smerom by sa mohla vybrať aj jablková spoločnosť v prípade vývoja skladacích zariadení.

Jedno zariadenie, viac možností

Správy poukazujú aj na fakt, že Apple spolupracuje so spoločnosťou LG na vývoji skladacieho zobrazovacieho panelu OLED s ultratenkým krycím sklom. Tie sa majú predstaviť v budúcich modeloch MacBookov a iPadov, no ich príchod je podľa analytikov vzdialený niekoľko rokov.

Zdroj: Luna Display

Najviac pravdepodobným scenárom je uvedenie úplne nového zariadenia, ktoré vyplní medzeru medzi portfóliom tabletov a laptopov spoločnosti Apple. Podľa renomovaného analytika na poli obrazoviek ,ktorým je Ross Young pôjde o akýsi hybrid s 20″ obrazovkou.

Nová kategória produktov ponúkne dvojaké využitie a to nie len ako notebook s klávesnicou na obrazovke plnej veľkosti, ale aj ako monitor v kompletne rozloženom stave. Ten bude následne možné používať v kombinácii s externou klávesnicou a myšou či trackpadom.

Prečítajte si tiež  Toto sú novinky, ktoré očakávame od nového MacBooku Air 2022

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás na nich dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -