Pokiaľ ste sledovali tohtoročnú Keynote, určite vám neuniklo, že spoločnosť Apple predstavila hneď dva nové iPady. Konkrétne šlo o základný model 9. generácie a potom o úplne prepracovaný iPad mini 6. generácie.

Aj keď sa obe zariadenia medzi sebou zásadne líšia, jedno majú spoločné. Nachádza sa v nich kompletne prepracovaná 12 MP ultraširokouhlá predná kamera, ktoré je ako stvorená pre videokonferencie. Zužitkujete to napríklad v aplikáciach Face Time, Zoom, Microsoft Teams alebo iných.

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, obe zariadenia získali aj technológiu Center Stage, ktorú Apple predstavilo ešte začiatkom roka v iPade Pro 11″ a iPade Pro 11,9″. Tá po celý čas sleduje vašu tvár (ak s niekym voláte a napríklad sa pohybujete po miestnosti), vďaka čomu ste nonstop v centre pozornosti.

https://www.youtube.com/watch?v=XlYQ7UG2TQA

Zastaralá predná kamera v iPade Air 4. generácie 

No a aj keď je to zvláštne, Apple sa o podobné vylepšenie nerozhodlo obohatiť iPad Air 4. generácie, ktorý je aktuálne jedným z najzaujímavejších produktov v ponuke. V súčasnosti je tak jediným tabletom so zastaralou 7 MP kamerou, ktorá je v porovnaní s tými ostatnými preukázateľne horšia.

Dôvodom je samozrejme to, že iPad Air 4. generácie vyšiel ešte minulý rok. Napríklad od iPadu mini 6. generácie je odlišný aj v tom, že má starší procesor a taktiež podporu len pre 4G v rámci Cellular verzie.

Na strane druhej, keby Apple obohatilo aj tento 10,9″ tablet o niekoľko drobných vylepšení, pravdepodobne by sa nič nestalo.

Je zrejmé, že teraz budú musieť fanúšikovia čakať na ďalšiu generáciu zhruba dvanásť mesiacov…
Môže ťa zaujímať
- Reklama -