Ako sme už písali v predošlých článkoch, nový iPad Pro 2020 má vylepšený procesor A12Z, ktorý je technicky rovnaký, ako A12X z roku 2018. Čo to ale znamená v praxi? YouTuber Noah Herman vám to ukáže!

iPad Pro 2018 vs. iPad Pro 2020. Aký je rozdiel pri praktickom používaní?

Na internete sa už objavili rôzne porovnania, ktoré ukazujú, že oba čipy majú prakticky totožný výkon. Hĺbkové skúmanie hovorí o tom, že procesor ako taký je rovnaký, s tým rozdielom, že v novšom modeli máme k dispozícii o jedno grafické jadro navyše (8-jadrová GPU). Pri bežnom používaní by to však nemal byť žiaden zásadný rozdiel.

Dôležitý fakt je tu ale ten, že kým starší model ponúkal len 4GB RAM štandardne (6GB RAM pre 1TB verziu), novinka má pri všetkých pamäťových variantoch už 6GB RAM.

Na youtube sa stihlo objaviť video, ktoré porovnáva model 2018 s modelom 2020. Vo výsledku môžeme skonštatovať, že väčšina úloh je skoro na rovnakej úrovni a iPad Pro 2018 sa určite nemá za čo hanbiť. Pokiaľ si plánujete tento profesionálny tablet zakúpiť len kvôli výkonu a už dnes máte doma druhú (teda predošlú) generáciu, neodporúčame vám to.

Ak si však myslíte, že ste schopní využívať novinky, ktoré vám prináša nový LiDAR skener na zadnej strane, tak smelo do toho. Rozšírená realita je určite budúcnosť a Apple má pre ňu pripravené to najlepšie zariadenie zo všetkých.

Prečítajte si tiež  Toto sú všetky zariadenia, ktoré budú podporovať iOS 16 a iPadOS 16
Môže ťa zaujímať
- Reklama -