Apple uviedlo na trh nový iPad Pro pre rok 2020 ešte minulý týždeň. Verzie 11″ a 12,9″ dostali vynovený procesor A12Z. Jablková spoločnosť sľubuje mimoriadny výkon a lepšiu grafiku. Dnešný test preukázal, že to zase žiaden rekordér nie je.

Test rýchlosti iPadu Pro 2020.

Dnes sa na Reddite objavil príspevok, ktorý ukazuje výsledky testu nového iPadu Pro v aplikácii Geekbench 5. Procesor A12 Z by mal byť vylepšenou verziou A12 X, ktorý prišiel na trh v roku 2018. Podľa porovnaní sú však jeho schopnosti skoro totožné. Čo sa zmenilo je grafika a potom operačná pamäť, RAM.

Model z roku 2020 dosiahol v jednorázovom teste (procesoru), skóre 1114 bodov. Vo viacjadrovom teste to bolo 4654 bodov. Pre porovnanie, predchodca mal v prvom teste 1113 bodov. V tom druhom potom 4608 bodov.

V tomto smere nevidíme teda žiaden posun k lepšiemu. Pravdepodobne to na dnešné pomery stále bohate stačí. Na druhú stranu ale ubehli 2 roky, odkedy boli stanovené tieto hodnoty a zaslúžilo by si to určitý posun smerom vpred do budúcnosti…

Test rýchlosti iPadu Pro 2020. Výkon je skoro rovnaký, ako mal predchodca.
Test rýchlosti iPadu Pro 2020. Výkon je skoro rovnaký, ako mal predchodca.

Ten sme si mohli všimnúť v oblasti grafiky. Kým procesor A12 X Bionic ponúka 7-jadrovú GPU, jeho nástupca, A12 Z má až 8-jadrovú GPU. Na presnejšie čísla si ale budeme musieť počkať do ďalšieho testu.

Spomenúť by sme mohli ale RAM. 6 GB v profesionálnom tablete síce považujeme za nedostatok, no na druhej strane je to lepšie ako predchodca, ktorý mal iba 4 GB RAM (verzia s 1 TB úložiskom mala 6 GB), takže je to posun vpred.

Dobrou správou je tiež to, že hoci bol pri jednotlivých číslach uvedených vyšši rozdiel vo výkone absolútne zanedbateľný, v prípade celkového „Metal testu“, novší model dominoval.

iPad Pro 2020 dosiahol 9894 bodov, zatiaľ čo iPad Pro 2018 „len“ 9020 bodov. Presnejšie dáta nám možno prinesie aj zajtrajší deň. Práve dnes večer vychádza update iOS 13.4, s ktorým sa novinka štandardne dodáva (už niekoľko dní). Test bude s rovnakým operačným systémom ešte presnejší. Nechajme sa prekvapiť.

ipad pro 2020
Stiahnite si nové Apple pozadia z iPadu Pro 2020 pre všetky vaše zariadenia.
Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu iOS 9.3.2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.