Ako uvádza portál Macrumors, spoločnosť Apple dokončuje finálne prototypy iPadov Pro, ktoré dostanú kvalitnejší OLED displej a takisto by mali mať o čosi ľahší, respektíve tenší dizajn. Technologický gigant pripravuje tieto prototypy v spolupráci so svojimi kórejskými partnermi, zaoberajúcimi sa výrobou zobrazovacích jednotiek. Konkrétne by malo ísť o spoločnosti Samsung Display a LG Display, s ktorými má Apple uzavreté zmluvy aj v súvislosti s inými zariadeniami.

V súčasnosti sa firma pripravuje na záverečné štádium vývoja, a to testovanie samotných iPadov Pro, ktoré ukáže, či OLED displeje dokážu spĺňať prísne štandardy tohto technologického giganta. Keďže sa však o ich výrobu starajú skúsené značky, nemáme pochybnosti o tom, že to dopadne dobre.

Prečítajte si tiež  Sú vaše AirPods vhodné na výmenný program? To sa dozviete v tomto článku

Takisto sa podľa zahraničných médií predpokladá, že spoločnosť Apple chystá aj špeciálnu povrchovú úpravu displeja, vďaka ktorej sa zvýši celková odolnosť krycieho sklíčka iPadov. To by malo byť na jednej strane tenšie, no na strane druhej menej náchylné na škrabance či praskliny. Možno ide o technológiu Ceramic Shlield, ktorú Apple zatiaľ používa iba pri iPhone 12 a iPhone 13. Nechajme sa prekvapiť.

Bezkonkurenčná kvalita obrazu 

ipad pro 2023 M2 14,1 displej väčší displej
Unsplash / Daniel Romero (úprava redakcie)

Keď už sme pri displejoch, Apple sa má pri vývoji nového iPadu zameriavať na to, aby poskytol „bezkonkurenčnú kvalitu obrazu“, pričom tento parameter do istej miery spĺňa už aj dnes. K ešte lepšiemu výsledku by ale mohol prispieť proces suchého leptania, ktorý výrazne znižuje hmotnosť displeja. Táto technológia nebola zatiaľ použitá v žiadnom inom iPade.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Medzi prvé modely iPadov, ktoré dostanú OLED displej, bude patriť 11″ iPad Pro a 12,9″ iPad Pro. Problém je však v tom, že má ísť až o generácie, ktoré budú uvedené na trh niekedy v roku 2024. Na moderné technológie si teda ešte počkáme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -