iPad Pro príde na trh pravdepodobne už v marci. Zariadenie bude obsahovať lepšie fotoaparáty, vyšší výkon a možno malé zmeny v oblasti dizajnu. Nebude to ale zrejme jediný iPad Pro, ktorý v roku 2020 uvidíme. V druhej polovici by sme sa mohli dočkať výkonnjšej verzie s podporou 5G.

iPad Pro príde s technológiou 5G v roku 2020!

O najnovšie informácie sa postarala spoločnosť DigiTimes. Jej predpovede bývajú vo všeobecnosti veľmi presné a tak týmto informáciám môžeme dôverovať (aj keď nič nie je na 100%).

V druhej polovici roka 2020 by sme sa mali dočkať vylepšeného iPadu Pro. Ten bude okrem rôznych technologických vychytávok prinášať aj podporu siete 5G. Nie je vylúčené, že by tento model mohol prísť na trh v októbri.

Obsahovať by pri tom mal technológiu pripojenia, ktorá bude podporovať siete mmWave a sub-6GHz. Spoločnosť Qualcomm sa postará o výrobu modemov, konkrétne Snapdragon X55. Tie by sa mali okrem iného objaviť aj v iPhone.

Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.
Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.

Dôležite je podotknúť, že tento iPad už bude disponovať extrémne výkonným procesorom Apple A14 Bionic, ktorý bude produkovaný pomocou revolučného 5nm výrobného procesu. To prispeje aj k nižšej spotrebe energie.

Ako sme už ale naznačili vyššie, nebude to všetko. DigiTimes tiež spomína, že jablkové novinky by mohli prísť v druhej polovici 2020 aj s ToF senzorom. Toto vylepšenie ponúkne v septembri aj iPhone. Vďaka nemu bude zariadenie schopné snímať priestor okolo zariadenia v 3D. Môže to byť zaujímavé pre prácu ale aj pre hry v rozšírenej realite.

Kľúčové funkcie už v marci

Posledná aktualizácia iPadu prebehla ešte v októbri 2018. To je naozaj dávno a tablet by si už zaslúžil medzigeneračnú výmenu. Z predošlého skúmania sme mohli dospieť k tomu, že iPad má približne 18 mesačný výmenný cyklus. Inými slovami je predstavenie novej verzie v marci relatívne logické. Sedí to…

Táto verzia ponúkne výkonný procesor Apple A13 Bionic či možno Apple A13X Bionic. 6 GB operačnej pamäte RAM by mohlo narásť až na 8 GB. Spomenúť tiež treba trojicu šošoviek fotoaparátov na zadnej strane. To neznie vôbec márne. O všetkom vás budeme samozrejme ešte informovať.

iPad Pro príde s technológiou 5G v roku 2020!
iPad Pro príde s technológiou 5G v roku 2020!
Prečítajte si tiež  iPad Air s gigantickým 12,9" displejom potvrdilo nové príslušenstvo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.