Spoločnosť Apple ponúka pre svojich používateľov viacero platforiem, ktoré sú zdanlivo rovnaké, avšak v skutočnosti obsahujú niekoľko odlišností. Výnimkou nie je ani iPad s operačným systémom iPadOS, ktorý narozdiel od iPhonu nikdy nedisponoval aplikáciou Počasie.

To, prečo je to tak sme sa zatiaľ nedozvedeli. Portál 9to5Mac nám ale načrtol, ako by mohol vyzerať tento softvér na väčšej obrazovke tabletu. Samotný koncept je veľmi jednoduchý, prehľadný a určite by ho uvítal každý majiteľ iPadu.

Autorom konceptu je presnejšie šikovný dizajnér Timo Weigelt, ktorý pri jeho návrhu čerpal inšpiráciu z už existujúcej aplikácie pre iOS. Ako sám uvádza, veľkou výhodou iPadu je práve jeho väčšia a širšia uhlopriečka. Vďaka tomu sa na ploche displeja dá zobraziť väčšie množstvo informácií súčasne, takže používateľské rozhranie bolo rozdelené do viacerých panelov a segmentov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Zaujímavým nastavením je však ich ľubovolné premiestňovanie podľa potrieb používateľa. Ak by ste chceli mať informácie o vývoji počasia vľavo a aktuálnu teplotu vpravo, jednoducho by ste si tieto prvky premiestnili podobne, ako keď meníte pozíciu aplikácií v iOS / iPadOS.

A ak sa vám to celé zapáčilo, máme pre vás zlú správu. Zatiaľ žiaľ neexistuje žiaden preukázateľný únik, ktorý by potvrdzoval, že spoločnosť Apple ponúkne Počasie, alebo aplikáciu Kalkulačka (ktorá na iPade tiež absentuje) v najnovšej aktualizácii operačného systému iPadOS 16.

Alternatívou teda budú musieť byť apky od vývojárov tretích strán, ktoré sme si dávnejšie popisovali v tomto článku.
9to5mac / Behance / Timo Weigelt
9to5mac / Behance / Timo Weigelt

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.