Jeseň sa nám neodvratne blíži a spolu s ňou aj každoročné predstavovanie nových Apple produktov. Okrem vlajkovej lode v podobe iPhonu 13 a nových hodiniek Apple Watch siedmej generácie, by sme mali byť svedkami aj upgradu portfólia jablkových tabletov. Novej verzie by sa mal dočkať aj cenovo najdostupnejší iPad, ktorý sa predstaví už v deviatej generácii.

Podľa uznávaného analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg dostane nový iPad nielen výkonnejší procesor ale aj mierne pozmenený dizajn s tenším telom. V septembri minulého roka Apple predstavil entry model iPadu s A12 Bionic čipom, ktorý dostal veľmi sympatickú cenovku s číslom 329 dolárov. Podobný scenár je možné očakávať aj pri tohtoročnej konferencii.

- Reklama -

Najlacnejší model iPadu si na rozdiel od svojich kolegov z rady Air a Pro ponechá Touch ID a Home Button. Samozrejmosťou je rýchlejší čip, tenšie hrany a rámčeky a v hre je aj možné zaostrenie hrán ako v prípade ostatných spomínaných modelov.

iPad 9. generacia

Ak je reč o iPadoch, najväčší dôraz sa kladie pravdepodobne na iPad Mini, pre ktorý je plánovaný kompletný redizajn. Informácie naznačujú, že u najmenšieho člena rodiny jablkových tabletov môžeme očakávať razantný nárast obrazovky a telo na štýl poslednej generácie iPadu Air.

Modelová rada iPadov sa čoraz viac rozrastá a spolu s ňou sa prehlbuje aj možnosť preferencií, na základe ktorých si každý užívateľ môže vybrať model šitý na mieru. Ktorý z chystaných iPadov by ste privítali vy? Patríte do skupiny náročných užívateľov, ktorí si potrpia na výkon a veľkosť obrazovky alebo by vám vyhovovala verzia klasického iPadu alebo iPadu Mini? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.