Ak si plánujete zakúpiť nový iPad Pro 12,9″ a zariadenie nájdete u niektorého z predajcov na sklade, určite neváhajte. Môže sa ľahko stať, že o pár dní alebo týždňov sa situácia dramatický zmení.

Apple sa pri produkcii iPadu Pro 12,9″ s mini-LED displejom spolieha len na jedného dodávateľa tohto komponentu. Ide o spoločnosť TSMT, ktorá by sa mala v blízkej budúcnosti postarať aj o produkciu displejov pre MacBook Pro 14″ a 16″. Problémom je ale kapacita.

Ako naznačujú správy zo zahraničia, zdieľané renomovanými analytikmi, technologický gigant zaznamenal obrovský záujem o svoj nový tablet a dopyt v niektorých krajinách prevyšuje ponuku.

Z novinky sa tak stáva nedostatkový tovar a čakacie doby sa výrazne predĺžujú. Navyše, ak Apple predstaví aj nový MacBook Pro s mini-LED displejom, všetko sa o poznanie zhorší. Tomuto chcú kompetentní samozrejme predísť.

Apple už hľadá možnosti u iných výrobcov 

Ako hovorí analytická spoločnosť DigiTimes, v Cupertine už hľadajú spôsob ako dostať nové zariadenia čo najrýchlejšie ku budúcim majiteľom. Polená pod nohy im však hádže pandémia koronavírusu a taktiež kríza spojená s výrobou polovodičov.

V blízkej budúcnosti sa má ale zaradiť do dodávateľského reťazca aj iná spoločnosť, ktorá bude schopná produkovať mini-LED zobrazovacie jednotky v takých štandardoch, aké požaduje Apple.

Bavíme sa tu o veľmi prísnych pravidlách výroby, dodávok a samozrejme kvality. Uvidíme, ako táto situácia dopadne o niekoľko mesiacov. Pomaly sa ale zdá, že aj nový MacBook Pro 14″ a 16″ bude relatívne nedostatkovým tovarom. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, či sa tešíte na mini-LED displej aj v prenosnom „profesionálnom“ počítači. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

 

Prečítajte si tiež  Prvý Apple VR headset bude zameraný hlavne na hry a mediálny obsah
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here