Nová správa od analytickej spoločnosti Nikkei Asia teraz potvrdzuje, že Apple uprednostňuje dodávky iPhonov pred iPadmi. Podľa správy si zákazníci musia na nový iPad počkať v niektorých prípadoch až deväť týždňov, pretože ho výrobca nemá na sklade. Dôvodom je pretrvávajúca čipová kríza, ktorá trápi celý technologický priemysel. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Prečítajte si tiež  Skončí Facebook a Instagram v Európe? Vypnúť by ich mohli do mesiaca!

Aby sme boli presnejší, Nikkei Asia približuje, že sledovala časy dodania produktov od Apple v 25 krajinách a regiónoch sveta vrátane USA, Číny a Japonska. Nikkei napríklad uvádza, že zákazníci, ktorí si objednajú základný 64GB model iPadu naň môžu čakať pokojne aj 50 dní. Dodacie lehoty sa však v priebehu posledných týždňov značne zlepšili.

iPad kvôli nedostatku čipov ťahá dole celý segment tabletov 

Analytici konštatujú, že obmedzenia dodávok zasiahli iPad mimoriadne tvrdým spôsobom. To viedlo dokonca k tomu, že tržby v tomto segmente klesli za posledné tri mesiace až o 14,1 % na 7,3 miliardy amerických dolárov.

Apple však na svoj tablet pochopiteľne úplne nezanevrelo, len ho odstavilo na vedľajšiu koľaj, aby mohlo svojim zákazníkom dodávať väčšie množstvo iPhonov. Predsa len ide z obchodného hľadiska o podstatne dôležitejší a taktiež ziskovejší produkt, takže tento krok je vcelku logický.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať v nasledujúcich mesiacoch, no správy zo zahraničia nenaznačujú, že by sa mal tento stav z ničoho nič zlepšiť. Čipová kríza by tu s nami mala byť aj počas celého roka 2022, takže nedostupnosť niektorých produktov zatiaľ nekončí. Škoda…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -