Ako sme nedávno informovali, balenie tohtoročných iPhonov nás veľmi poteší. Má sa v ňom nachádzať adaptér pre rýchlejšie nabíjanie. Ako sa ale ukazuje nie pre všetky modely. iPhone 11 zrejme nebude mať v balení výkonnejší 18W adaptér na nabíjanie.

iPhone 11 zrejme nebude mať v balení výkonnejší 18W adaptér na nabíjanie.

Hoci sme sa už veľmi tešili, že trojica tohtoročných iPhonov prinesie niečo, čo konkurencia považuje za samozrejmosť, Apple ako už zvykne opäť sklamalo aj v tomto smere.

V balení iPhonu 11 podľa informácie od renomovaného analytika Ming-Chi Kua nebude k dispozícii 18W nabíjací adaptér, ktorý podporuje rýchlejšie nabíjanie. Na miesto neho sa tu bude nachádzať klasická 5W nabíjačka, ktorá navyše nebude ponúkať koncovku USB-C – Lightning ale tradičnú verziu USB-A – Lightning.

Je to obrovské sklamanie najmä takto blízko pred premiérov nových modelov. Očakávali sme tento rok od spoločnosti Apple skutočne viac. Na druhú stranu ale vlajkové lode rýchlejšie nabíjanie v baleniach podporovať budú. iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max prinesú v balení 18W adaptér štandardne takže tu si už dokupovať nebudete musieť skutočne nič. Na druhú stranu podľa uniknutých informácii majú tieto telefóny začínať na cenovke 1149€ takže by bola skutočne hanba, keby Apple šetrilo aj tu.

iPhone budeme nabíjať rýchlejšie Balenie nás v septembri poteší. - svetapple.sk
iPhone budeme nabíjať rýchlejšie Balenie nás v septembri poteší. – svetapple.sk

Apple dávalo do balenia za Steva Jobsa aj dokovaciu stanicu

Sme sklamaní z toho ako sa snaží Apple silou mocou ušetriť v podstate všade kde sa dá. Chápeme, že je to svojim spôsobom politika firmy a tiež chce dosiahnuť čo najväčší zisk. Predsa len sa ale treba zamyslieť, že cena nástupcu modelu XR, iPhonu 11 má začínať na úrovni 849€. Človek za tieto peniaze však nedostane skutočne nič „extra“ a niektoré konkurenčné zariadenia sú s podobnými parametrami pokojne aj o polovicu lacnejšie, čo môže firme poriadne uškodiť. Ľudí raz táto cenová politika prestane baviť.

iPhone budeme nabíjať rýchlejšie Balenie nás v septembri poteší. - svetapple.sk
Takýto adaptér mohol byť v balení aj modelu 11 – svetapple.sk

Jeden adaptér, ktorého výrobná cena je absolútne minimálna však do balenia nepribalí aby ušetrilo. Pričom takéto niečo by malo byť v roku 2019 absolútnou samozrejmosťou. Žiaľ produkty sú stále veľmi dobré a kompetentní to budú môcť na zákazníkov skúšať dovtedy, kým skutočne nové iPhony neprestanú kupovať. Za Steva Jobsa ste k iPhonu dostali okrem kompletného vybavenia ešte aj dokovaciu stanicu na stôl. Dnes dostávame stále menej a menej. Možno na budúci rok Apple prestane pribaľovať slúchadlá. Však na čo?

Prečítajte si tiež  Výroba modelu iPhone SE 2 (iPhone 9) by mala začať v týchto dňoch.

Netvrdíme, že iPhone 11 nebude dobré zariadenie. Bude. V roku 2019 už ale technologicky nebude spĺňať najvyššie štandardy a preto sa bude predávať ako „low-cost“ iPhone. Za cenu 849€ to však nie je moc „low-cost“. Bez adaptéra, za ktorý ľudia budú musieť zaplatiť ďalšie peniaze to bude skoro 900€ smartfón s podpriemernými parametrami. No hoci sme fanúšikovia Applu, s týmto prístupom nie sme spokojní…

iPhone 11 zrejme nebude mať v balení výkonnejší 18W adaptér na nabíjanie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.