Následujúce video ukazuje iPhone 12 Pro koncept. No a hoci nejde o skutočnú verziu tohto smartfónu, dokonalo nám ukazuje zatiaľ všetky známe informácie, ktoré o zariadení k dnešnému dňu poznáme. Pokiaľ sa teda tešíte na nástupcu iPhonu 11 Pro, pokračujte v čítaní ďalšej.

iPhone 12 Pro bude mať úplne nový dizajn inšpirovaný iPhonom 4/4S

iPhone 12 Pro koncept
iPhone 12 Pro prinesie úplne nový dizajn – svetapple.sk

Tak ako ste sa už dávnejšie mohli dočítať aj v našom článku, Apple pripravuje po 3 rokoch zmenu dizajnu. Novinka, s označením iPhone 12 Pro by mala prísť s tvarmi, ktoré sme už dávnejšie videli. Ide presne o tie tvary, ktoré ešte v roku 2010 priniesol iPhone 4. Konkrétne sa teda môžeme tešiť na o čosi „hranatejší“ dizajn.

Bavíme sa tu predovšetkým o kovovom ráme, ktoré obklopuje z profilu celé zariadenie. Ten by už nemal byť zaoblený v hranách tak ako na súčasných iPhonoch (od modelu 6 z roku 2014) ale mal by byť ostrejší. Samozrejme v rohy ostanú opäť zaoblené. Je to charakteristický prvok všetkých Apple zariadení.

iPhone 12 Pro koncept
iPhone 12 Pro bude mať úplne nový dizajn inšpirovaný iPhonom 4/4S – svetapple.sk

Na zadnej strane stále počítame so sklom, konkrétne s tým mliečnym, ktoré je súčasťou modelu 11 Pro. Je to jedinečný dizajn, ktorý je pre Apple originálny. „Obyčajný“ iPhone 12 by mal potom priniesť klasické lesklé sklo. Je možné, že Apple do svojej „Pro“ verzie pridá ďalšie farebné varianty. Aké to budú ale zatiaľ nevieme.

Na prednej strane sa tiež udejú zmeny. Ak sa pozriete na konkurenčné zariadenia, tak ich displeje vyzerajú popravde o čosi lepšie. Môže za to fakt, že majú podstatne menší výrez pre senzory a prednú kameru a tiež menšie „rámčeky“. To Apple vyrieši.

iPhone 12 Pro koncept
Displej iPhonu 12 Pro by mal vyzerať asi nejako takto – svetapple.sk

Výrez by mal v budúcom iPhone úplne zmiznúť a technológie by sa mali natoľko zmenšiť, že sa budú zmestiť práve do rámčekov. Vďaka tomu bude „Full Screen“ naozaj „Full Screen“.

Technológie, ktoré nový iPhone prinesie

Pokiaľ sa na toto zariadenie skutočne tešíte, mali by ste vedieť, čo už dnes od neho očakávame na jeho „palube“. V prvom rade to bude technológia 5G. Tá nám zaistí ultra-rýchle pripojenie nie len pre verziu „Pro“ ale aj pre obyčajnú 12-tku. Tak isto by sme sa mali dočkať aj LCP antén. Tých bude hneď niekoľko. V súčasnosti iPhone používa iba jednu.

Po stránke výkonu sa bude o zariadenie spoľahlivo starať Apple A14 Bionic. Bude samozrejme výkonnejší ako aktuálny procesor Apple A13 Bionic, ktorý je na mobilnom trhu najrýchlejší na svete. Spolupracovať by mal až so 6 GB operačnej pamäte RAM. Je to pomerne čerstvá informácia a tak ešte nevieme, či sa aj naozaj naplní. Každopádne by navýšenie zariadeniu určite neuškodilo.

Prečítajte si tiež  Petr Mára predviedol svoje Porsche Taycan 4S v show Ukáž Káru
iPhone 12 Pro koncept
iPhone 12 Pro koncept vyzerá naozaj úžasne – svetapple.sk

Ako sme už naznačili pri dizajne, zmena nastane aj pri displeji. Ten by mal byť opäť Retina XDR a tým pádom spĺňať všetky štandardy pre čo najčistejšie zobrazenie. V tomto prípade ho ale Apple vylepší po stránke zobrazovacej frekvencie. Novinka ponúkne až 120 Hz. Bude teda dokonalý.

Zatiaľ nie je jasné, či Apple skryje Face ID do rámčeka alebo využije čerstvú technológiu, s ktorou prišiel Samsung (ktorý pre Apple vyrába displeje. V takomto prípade by sa dalo všetko uložiť aj pod displej. Šepká sa tiež, že menší model 12 Pro ponúkne uhlopriečku „len“ 5,4″ a väčši model 12 Pro Max zase uhlopriečku 6,7″. Obyčajný dvanástka ostane pri 6,1″. Displej bude ale OLED.

Na záver tu máme ešte jednu známu technológiu a tou bude možnosť 3D skenovania okolia. Mala by tomu dopomôcť 4-šošovka fotoaparátu na zadnej strane alebo skôr špeciálne čidlo… Celé to bude fungovať na princípe „Time of Flight„. Telefón odošle do priestoru signál a následne bude rátať čas, koľko bude trvať, kým sa tento signál odrazí od predmetu a vráti sa späť.

iPhone 12 Pro koncept
Telefó bude schopný skenovať svoje okolie – svetapple.sk

Kedy sa iPhonu 12 Pro dočkáme a koľko bude stáť?

Toto je tiež otázka, na ktorú budete chcieť určite odpoveď. Nový iPhone by mal byť dostupný v tradičnom termíne. Ten si Apple drží už dlhé roky a nemá dôvod ho meniť. Malo by sa teda jednať o september 2020. V tomto mesiaci ho Apple predstaví a taktiež uvedie do predaja.

iPhone 12 Pro koncept
iPhone 12 Pro koncept. Takto bude vyzerať! Čo ponúkne?

To koľko bude zariadenie stáť si momentálne netrúfneme povedať. Náš názor je ale taký, že cena oproti súčasnej generácii už veľmi nenarastie. Popravde by nemala rásť vôbec, nakoľko je už aj dnes extrémne vysoko. Na strane druhej ale poznáme Apple a vieme, že od firmy nemôžeme očakávať nikdy nič pozitívne po stránke peňazí. Presne preto budeme s týmto tvrdením zatiaľ opatrní.

iPhone 12 Pro koncept. Takto bude vyzerať!

No a na záver si môžete pozrieť samotné video, z ktorého sme do nášho článku aj čerpali obrázky. Musíme povedať, že je veľmi vydarené na to, že nie je na profesionálnej úrovni. Zverejnil ho ako to už tradične býva YouTube kanál ConceptsiPhone a video zahŕňa prakticky všetko, čo je k dnešnému dňu o novom iPhone známe. Dizajnérom bol Pallav Raj.

Samozrejme treba brať všetky zábery ešte s rezervou. Autor vychádzal len zo súčasných informácii. Na internet sa ešte nedostali žiadne vizuálne úniky, ktoré by nám naznačovali ako to bude vlastne celé vyzerať. Na tie si budeme musieť počkať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro porovnali s kamerou Sony Alpha FX3 za 4 500 €. Výsledok vás šokuje

Po väčšine sa objavujú začiatkom roka, kedy je zariadenie predstavené. Náš odhad teda je, že presnejšie informácie o tom ako bude vyzerať, budeme mať v rukách niekedy vo februári 2020.

Čo poviete na tento koncept? Páči sa vám alebo je pre vás sklamaním? Dajte nám vedieť v komentároch!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here