Rok 2020 prinesie štyri nové vlajkové lode s označením iPhone 12 v troch veľkostných prevedeniach. Dnes sa môžete pozrieť na to, ako vyzerajú ich perfektne spracované makety, ktoré vznikli na základe uniknutých informácií. Poďme na to…

iPhone 12 a jeho dizajn

V Cupertine urobia najväčšiu zmenu za dlhé obdobie. Nebude to iba skok od tvarov iPhonu X z roku 2017. Firma prepracuje zariadenia tak, aby opäť pripomínali smartfóny, ktoré sa predávali pred rokom 2014.

Rám teda ponúkne elegantné ploché hrany a celkovo by mal dizajn pôsobiť o niečo luxusnejšie. Moc sa na to tešíme a ak si stále neviete predstaviť, ako to bude vo finále vyzerať, dnešné fotografie, o ktoré sa postaral portál Macrumors, vám trochu napovedajú.

iPhone 12 - pozrite si makety, ktoré vznikli na základe únikov.
iPhone 12 – pozrite si makety, ktoré vznikli na základe únikov.

Na snímkoch môžeme vidieť síce iba 3 makety, no v skutočnosti zobrazujú všetky 4 veľkosti, ktoré v septembri/októbri očakávame aj v predaji.

Základ má predstavovať iPhone 12 s 5,4″ OLED displejom. Jeho väčšia a drahšia verzia ponesie názov iPhone 12 Max a dostane 6,1″ OLED displej. Vrchol bude stelesňovať iPhone 12 Pro, ktorý taktiež poskytne 6,1″ OLED displej (v tomto prípade bude ale zobrazovacia jednotka prepracovanejšia). Ponuku uzatvorí iPhone 12 Pro Max so 6,7″ OLED panelom.

Hardvér, ktorý sa tu objaví…

Dva dostupnejšie modely prídu s dvojitou šošovkou fotoaparátu (širokouhlý objektív a ultraširokouhlý objektív). Samozrejmosťou má byť aj sklenené telo na zadnej strane, ktoré bude lesklé tak, ako v prípade minuloročného iPhonu 11. Vyhotovenie rámu očakávame z hliníka.

iPhone 12 - pozrite si makety, ktoré vznikli na základe únikov.

Modely „Pro“ budú vybavené trojitou šošovkou fotoaparátu (širokouhlý objektív, ultraširokouhlý objektív a teleobjektív) a LiDAR skenerom.

Technológia pre rozšírenú realitu síce nie je na maketách znázornená, no pokiaľ si všimnete detail pod pravým objektívom, (kedy sa mikrofón presunul z pôvodného miesta ku okraju štvorcového výrezu), tak práve tu očakávame, že sa bude snímač nachádzať. Prevedenie by mohlo opäť počítať s mliečnym sklom a lesklými hranami rámu z nerezovej ocele.

iPhone 12 - pozrite si makety, ktoré vznikli na základe únikov.

Po hardvérovej stránke bude vo všetkých 4 modeloch dostupné 5G a tak isto aj procesor Apple A14 Bionic. Lacnejší iPhone 12 a iPhone 12 Max poskytne používateľovi 4GB operačnej pamäte RAM. Drahší iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max bude mať k dispozícii až 6GB operačnej pamäte RAM.

Medzičasom unikli už aj kapacity batérie, ktoré sa žiaľ mierne zmenšili. Základné úložisko by ale mohlo narásť na 128 GB pre všetky verzie. Cena bude pravdepodobne štartovať na sume 749€. V balení zatiaľ neočakávame EarPods a ani 20W nabíjací adaptér. Nechajme sa prekvapiť, či sa to náhodou ešte nezmení. Tešíte sa na túto novinku?

Prečítajte si tiež  Ako môže vyzerať iPhone 7 Plus vo farbe Deep Blue?
iPhone 12 - pozrite si makety, ktoré vznikli na základe únikov.
iPhone 12 – pozrite si makety, ktoré vznikli na základe únikov.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.