Hoci Apple minulý rok zakúpilo časť Intelu s cieľom predstaviť vlastné 5G čipy, v roku 2020 (a ani 2021) ich ešte nebude mať hotové. Svoje technológie v tomto prípade poskytne spoločnosť Qualcomm. Na včerajšej konferencii What’s Next in 5G v San Diegu prezradila, aké čipy sa budú nachádzať (s vysokou pravdepodobnosťou) aj v zariadeniach iPhone 12 a iPhone 12 Pro!

iPhone 12 a iPhone 12 Pro ponúknu takúto 5G sieť.

Je síce pravda, že pre bežného Slováka je otázka 5G ešte na niekoľko rokov absolútne zbytočná, ale na našom území už prebiehajú testovania. Reálny prechod na túto sieť (na celom území) je odhadovaný na rok 2022 až 2023. To znamená, že máme ešte dosť času. Tak či onak, tohtoročný iPhone 12 a iPhone 12 Pro budú vôbec prvé modely od jablkovej spoločnosti, ktoré túto technológiu ponúknu. O modemy sa v tomto prípade postará jeden z najväčších čínskych výrobcov, Qualcomm.

Firma včera na svojej vlastnej konferencii What’s Next in 5G ponúkla viac informácii, ktoré sa týkali tretej generácie modemu X60. Podľa Qualcommu v týchto chvíľach prebiehajú testy s vybranými partnermi, ktorí by mali následne technológie odoberať. Je skoro isté, že sa medzi nimi nachádza aj spoločnosť Apple. Samotný modem je navrhnutý pomocou 5nm výrobného procesu, čo bude pravdepodobne v roku 2020 pomyselný „štandard“.

iPhone 12 Pro Max bude mať naozaj obrovský displej!
iPhone 12 a iPhone 12 Pro ponúknu takúto 5G sieť.

Smartfóny s takýmito 5G čipmi budú môcť sťahovať rýchlosťou až 7.5 Gpbs a nahrávať 3 Gbps. Qualcomm X60 bude navyše schopný spolupracovať aj s mmWave v 6 GHz spektrách. Samozrejmosťou bude aj podpora 4G/ LTE siete.

Nakoľko má byť 2020 rokom pre 5G (globálne zavádzanie tejto siete), Apple bude chcieť nastúpiť na túto populárnu vlnu s tým najlepším, čo bude dostupné. Aj preto sa mnohí analytici už dnes zhodujú, že to bude práve čip Qualcomm X60, ktorý môže Cupertinsky gigant aktuálne testovať (v exkluzívnej spolupráci). Nachádzať sa môže vo všetkých štyroch septembrových iPhonoch. Tešíte sa na revolúciu v podobe superrýchlej siete?

iPhone 12
iPhone 12 a iPhone 12 Pro ponúknu takúto 5G sieť.
Prečítajte si tiež  Apple, toto nám v iPhone 7 a 7 Plus chýba!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -