Určite ste už zaznamenali správy o tom, že spoločnosť Apple plánuje predávať svoj budúci iPhone 12 bez nabíjacieho adaptéra. Ten si budete môcť zakúpiť samostatne v bežnom predaji. Je to veľmi odvážny krok, ktorý „smrdí“ prílišným šetrením na zákazníkoch. Tak to ale vôbec nemusí byť.

iPhone 12 bez nabíjačky kvôli šetreniu planéty.

Zo začiatku sme si mysleli, že sa jedná iba o žart. Predávať iPhone bez nabíjačky je ako kúpiť auto bez kolies. Aj keď má výkonný motor, nikam sa s ním nedostanete… V balení smatfónu máme očakávať iba USB-C lighnting kábel. 20W adaptér bude v predaji samostatne. Apple na tom pochopiteľne dobre zarobí. Okrem toho však ešte ušetrí našu planétu.

O následujúce informácie sa postaral Steve Yang. Podľa očakávaní generálneho riaditeľa Anker bude jablková spoločnosť tento krok komunikovať ako cestu k dosiahnutiu prvotriednej ekológie.

Pokiaľ by sme zrátali všetky predané tablety, počítače či smartfóny, ročne sa k ním pribalia približne 4 miliardy nabíjacích adaptérov. To je neuveriteľné číslo, pričom niektoré z týchto výrobkov nikdy nepoužijeme v praxi (pretože máme iné nabíjačky, ktoré sú kompatibilné).

Ešte šialenejší údaj dostaneme v situácií, keď si toto množstvo prepočítame na elektronický odpad. Behom 12 mesiacov ho vyprodukujeme viac ako 300 tisíc ton.

Predávať iPhone 12 bez nabíjačky je prvý (pravdepodobne účinný) krok, ako toto šialenstvo spomaliť. No a keďže sa Applom veľmi radi inšpirujú aj konkurenčné spoločnosti, podobné prakticky môžeme očakávať aj u nich. Špekuluje sa už napríklad o Samsungu.

Nechajme sa prekvapiť, ako toto „ekologické riešenie“ príjmu samotní zákazníci. Až to bude rozhodujúcim faktorom, ktorý kompetentným napovie, či to bol dobrý nápad alebo nie. Do komentára nám napíšte, či si o tom celom myslíte vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vraj opäť spomaľuje iPhony. Deje sa to po aktualizácii na iOS 14.5 a trpí aj iPhone 12
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.