Koronavírus ovplyvní každý priemysel a ten technologický nie je výnimkou. Nehovoríme len o vývoji nových produktov, ale aj o ich zavádzaní do predaja. Ďalšia analýza hovorí o tom, že Apple svoj nový iPhone 12 nestihne predstaviť v pôvodne plánovanom čase.

iPhone 12 bude meškať

Žiaľ negatívne správy prichádzajú z každého odvetvia. Dnes sa vyjadril analytik banky Golfman Sachs, ktorá spolupracuje s Apple na Apple Card. Podľa jeho odhadov firma nebude schopná predstaviť plánovaný iPhone 12 v pôvodnom termíne. Zároveň sa dozvedáme, že investorom odporúča, aby predali akcie jablkovej spoločnosti, nakoľko koronavírus bude mať extrémne zlé dopady na predaje iPhonov. Znížiť sa môžu počas Q3 2020 až o 36%!

Jeden z hlavných dôvodov, prečo Apple nezvládne predstaviť nový iPhone 12 a 12 Pro v septembri sú rozsiahle, celosvetové obmedzenia. Inžinieri jednoducho nemôžu cestovať napríklad do Číny, aby mohli skontrolovať výrobné procesy, prototypy, kvalitu atď… Okrem iného musíme pripomenúť, že už aj samotný iPhone SE 2. generácie sa mierne omeškal v dôsledku krízy COVID-19. Predstavený mal byť pôvodne o 2 týždne skôr, 1. apríla.

Pre Apple nie je dobrou správou, že ľudia pravdepodobne odložia nákup nového zariadenia v dôsledku zhoršenej finančnej situácie. Niektorí sa môžu potom rozhodnúť aj pre novopredstavený dostupný model SE 2. generácie. Na základe tohto poklesu by sa mohla znížiť celková hodnota AAPL až o 1/5! Samozrejme jablková spoločnosť je na tieto chvíle po finančnej stránke veľmi dobre pripravená.

Problémy jej teda zatiaľ nehrozia. Veľmi podobné poklesy pocítia aj ostatné technologické spoločnosti, ktoré predávajú hardvér. Priority ľudí sú počas tohto obdobia úplne iné ako nákup nového telefónu alebo počítača

iPhone 12 by mal byť hotový vo fáze prototypu!
iPhone 12 bude meškať. Naznačuje to ďalšia správa.
Prečítajte si tiež  Spoločnosť Huawei stratila milióny zákazníkov. Prebrali ich Xiaomi, Apple aj Honor. Čínska firma prežíva nočnú moru
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.