Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple rokuje s čínskymi dodávateľmi na výrobe OLED displeja pre budúci iPhone. Dnes sa tieto správy začínajú stávať realitou. O produkciu sa postará spoločnosť BOE. Zobrazovacie jednotky budú určené pre lacnejšie modely s 5,4″ a 6,1″ uhlopriečkou.

iPhone 12 dostane OLED displej od čínskej spoločnosti BOE.

Technológia OLED displeja je vám určite veľmi dobré známa a netreba ju predstavovať. Nachádza sa napríklad v hodinkách Apple Watch alebo vo vrcholových verziách iPhonu. Medzi jej hlavné výhody patrí nižšia energetická náročnosť či lepší kontrastný pomer oproti klasickým LCD. Po rokoch sa konečne stane štandardom pre každý nový iPhone (s výnimkou iPhonu SE 2. generácie). Apple sa musí postarať o to, aby bol displej cenovo dostupný a aby bolo k dispozícii dostatok kusov. Jeden dodávateľ (doteraz Samsung) na toto všetko nestačí.

Aj preto kompetentní už od minulého roka intenzívne rokujú s viacerými spoločnosťami, ktoré sa zaoberajú produkciou týchto komponentov. Vyzerá to tak, že výber napokon padol na Čínskeho giganta BOE. Ten je odhodlaný vyrábať veľké množstva displejov za veľmi priaznivé ceny. Bude sa však jednať „iba“ o tie kusy, ktoré budú určené pre dostupnejšie modely. Vlajkové lode, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, zabezpečí v tejto oblasti spoločnosť Samsung.

iPhone 12 dostane OLED displej od čínskej spoločnosti BOE.

Asi vám je už všetkým jasné, že hoci budú mať všetky modely „12“ OLED displej, tieto zobrazovacie jednotky nebudú úplne rovnaké… Verzie Pro by mali dostať ako „bonus“ 10-bitovú farebnú hĺbku a takisto technológiu ProMotion. Tým pádom budú podporovať obnovovaciu frekvenciu 120Hz, čo je veľká výhoda. Na druhej strane pôjde o oveľa drahší komponent, čo sa podpíše na finálnej cene produktu.

Vďaka tomu, že Apple v tomto smere ušetrí, bude môcť ponúkať základný, 128 GB iPhone 12 mini s 5,4″ displejom už od 749€, čo znie veľmi lákavo. Hoci teda nepôjde o ten najlepší OLED displej na trhu, bude o dosť lepší ako klasické LCD, ktoré dnes ponúka iPhone 11 alebo XR. To nám príde ako fajn ponuka…

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 dostane OLED displej od čínskej spoločnosti BOE.
Prečítajte si tiež  Pripravovaná Apple nabíjačka s dvoma portami USB-C sa ukazuje na nových CAD renderoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.