Spoločnosť Apple dnes nečakane ohlásila nový výmenný program, ktorý je určený pre majiteľov iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Tieto zariadenia vraj môžu mať problémy so zvukom, pričom tie vznikajú v dôsledku zlyhávajúceho komponentu vo vnútri reproduktora.

Aj keď podobné správy v hromadnom počte zatiaľ neboli medializované, problém evidentne existuje a Apple ho je ochotné riešiť mimo štandardného reklamačného procesu.

- Reklama -

Ako uvádza oficiálna správa, chyba sa týka iba „veľmi malého percenta“ zariadení, ktoré boli vyrobené medzi októbrom 2020 a aprílom 2021. Váš iPhone 12 je vhodný pre tento program vtedy, keď nevydáva žiaden zvuk pri telefonovaní.

V dokumente podpory Apple uvádza:

  • „Spoločnosť Apple zistila, že veľmi malé percento zariadení iPhone 12 a iPhone 12 Pro môže mať problémy so zvukom kvôli komponentu, ktorý môže zlyhať v module prijímača. Ovplyvnené zariadenia boli vyrobené v období od októbra 2020 do apríla 2021.“
  • „Ak váš iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro nevydáva zvuk z prijímača pri uskutočňovaní alebo prijímaní hovorov, môže byť spôsobilý na servis.“

Ako je v článku viackrát spomenuté, problém sa týka len 6,1″ iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Tieto telefóny sú po hardvérovej a konštrukčnej stránke skoro rovnaké. Veľa komponentov teda zdieľajú bez rozdielu na výslednú cenu.

Lacnejší 5,4″ iPhone 12 mini a najdrahší 6,7″ iPhone 12 Pro Max problémy s reproduktorom pravdepodobne nemá. Apple tieto verzie vo svojej správe nespomína.

Pokiaľ ste niečo podobné zaznamenali aj vy, odporúčame vám navštíviť autorizovaný servis alebo predajcu, kde ste iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro zakúpili. S vysokou pravdepodobnosťou dostanete repasovaný kúsok v 100 % stave (žiadne škrabance, praskliny ani odreniny). Pôsobiť bude ako nový vrátane batérie.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -