Vyzerá to tak, že sa pôvodné úniky pomaly napĺňajú. Dnes sme sa z ďalšieho nezávislého zdroja dozvedeli, že spoločnosť Apple plánuje pri iPhone 12 zanechať Lightning konektor. Pôvodne sa vraj testovalo aj USB-C, no cupertinský gigant od tohto riešenia upustil. Dôvod je jasný.

iPhone 12 príde s Lightning konektorom nie s USB-C.

O tom, že Apple ponechá v prípade následujúcej vlajkovej lode „starýýdobrý“ Lightning konektor už hovoril Jon Prosser či dávnejšie aj svetoznámy analytik, Ming-Chi Kuo. Nakoľko majú tieto dve osobnosti technologického sveta kvalitných informátorov a ich predpovede vychádzajú veľmi presne, nemali sme dôvod neveriť. Tretí, nezávislý zdroj však dodáva tejto informácii oveľa väčšiu relevanciu.

Menej známy, no taktiež veľmi presný leaker Fudge v dnešnom tweete všetko potvrdil. Je teda v podstate isté, že iPhone 12 nedostane dlho očakávané USB-C. Neznamená to však, že sa Apple s touto myšlienkou nepohrávalo.

Prečo nie je koncovka USB-C aj pri iPhone 11? Z istého pohľadu to dáva zmysel.
iPhone 11 a USB-C – svetapple.sk

Podľa úniku sa inžinieri snažili použiť novší druh konektora v niekoľkých prototypoch nadchádzajúceho zariadenia s označením „12“. Obsahuje ho aj iPad Pro, takže by s jeho implementáciou nebol veľký problém. Jablková spoločnosť sa však na celú situáciu pozrela z pohľadu „budúcnosti“ a rozhodla, že pre jednu generáciu už zrejme nemá význam meniť nabíjaciu koncovku.

Ako sme to naznačili v nedávnom článku, s veľkou zmenou by mal prísť iPhone 13 v roku 2021. Ten už nebudeme nabíjať štandardným spôsobom, nakoľko nedostane žiaden „fyzický“ konektor. Pribudnúť by tu mal za týmto účelom „dotykový“ Smart Connector na boku zariadenia (ktorý poznáme z iPadu Pro).

Pomocou znovuzrodenej technológie MagSafe potom budeme tento „iPhone budúcnosti“ pripájať do siete (alebo k počítaču) podobne, ako hodinky Apple Watch (vďaka magnetu).

Táto predpoveď má pred sebou ešte dosť času a tak uvidíme, či sa napokon naplní. Na druhej strane o niečom podobnom hovoril aj youtuber EverythingApplePro a Max Weinbach, ktorí zverejnili CAD model (prototypu) iPhonu 12 so Smart Conectorom. Podľa ich názoru išlo len o internú testovaciu verziu a vo finále si na prítomnosť tejto technológie budeme musieť počkať ešte rok. Tešíte sa?

iPhone 12 - poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
iPhone 12 príde s Lightning konektorom nie s USB-C.

Prečítajte si tiež  Stiahnite si nové pozadie na svoj iPhone, iPad či Mac s elegantným gradientom vo vysokej kvalite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.