Spoločnosť Apple pripravuje jeden z najlepších smartfónov za posledné roky. iPhone 12 má byť prelomový nielen dizajnom ale aj technológiami. Dnes unikla informácia o jeho farebných prevedeniach. Dostane minimálne tri nové varianty. Prečítajte si viac.

iPhone 12 v 3 nových farbách

Aj keď sa nám toto zariadenie predstaví až v októbri, na internete je už pomerne dosť informácií o tom, čo od neho môžeme očakávať. O zaujímavé správy sa dnes postaral youtuber EverythingApplePro v spolupráci so svetoznámym leakerom, Maxom Weinbachom.

Podľa ich kvalitných zdrojov bude tohtoročný iPhone 12 odlišný aj po farebnej stránke. Myslíme tým samozrejme „dostupnejšie modely“ a tým pádom nástupcov iPhonu 11 či iPhonu XR.

Firma má pracovať na úplne novej svetlomodrom svetlooranžovom a fialovom variante. Vo všetkých troch prípadoch nahradia niektoré z aktuálnych farebných prevedení. Samozrejmosťou má byť aj tradičná biela a čierna, s ktorou budú zariadenia menej hravé, no získajú eleganciu. Apple zrejme pracuje aj na PRODUCT (RED) červenej, no to zatiaľ potvrdené nie je.

iPhone 12 príde v troch nových farebných prevedeniach.
Možný dizajn nových farebných prevedení

Čo sa týka materiálov, tak po tejto stránke neočakávame žiadne veľké zmeny oproti verziám z roku 2019. Inými slovami by mal iPhone 12 dostať hliníkový (farebný) rám, lesklé sklo na zadnej strane a pravdepodobne čierne lesklé sklo pre šošovky fotoaparátu (tento prvok nie je jasný), ktorým sa inšpiruje pri iPade Pro 2020.

Tvary budú pripomínať staršie iPhony. Firma sa zbaví zaoblených okrajov a nahradia ich rovné plochy. Pri displeji očakávame zmenšenie výrezu (notchu) a prítomnosť technológie OLED. Novinkou bude 5,4″ uhlopriečka pre základný model. „Pod kapotou“ sa bude nachádzať 5nm čip Apple A14 Bionic so 4 GB RAM. Novinka by mala začínať na sume 749€ so základným 128 GB úložiskom. Tešíte sa?

iPhone 12 príde v troch nových farebných prevedeniach.
iPhone 12 príde v troch nových farebných prevedeniach.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.